Rajd Meksyku 2023: Kajetanowicz i Szczepaniak na trzecim miejscu po miejskiej próbie!


Meksykanie jak zwykle tłumnie zgromadzili się przy trasie miejskiego odcinka specjalnego w Guanajuato, którego dwa przejazdy rozpoczęły trzecią rundę Rajdowych Mistrzostw Świata. Od Rajdu Meksyku swój sezon startów otwierają reprezentanci ORLEN Rally Team, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Polacy po pierwszym krótkim dniu zmagań zajmują wysoką trzecią pozycję w kategorii WRC2!

Nim ruszyły zmagania, w czwartowy poranek czasu lokalnego rozegrano odcinek testowy. Kajetanowicz i Szczepaniak przyzwyczaili już fanów, że traktują go jako dobry sprawdzian ustawień samochodu przed właściwą walką, nie skupiając się na rezultatach. O te zaczęli walkę podczas prób Street Stage GTO 1 oraz 2, które mierząc łącznie ponad dwa kilometry zainaugurowały rywalizację w Rajdzie Meksyku. Podczas jej pierwszego przejazdu duet ORLEN Rally Team zanotował bardzo dobry, trzeci czas, plasując się jedynie jedną sekundę za zwycięzcami. Na drugim przejeździe zajęli czwarte miejsce i po czwartkowych zmaganiach są na trzeciej pozycji w kategorii WRC2, tylko 2,6 sekundy za liderami, fińskim duetem Lindholm/Hämäläinen.

– Bardzo się cieszę, że w Meksyku rozpoczynamy sezon Rajdowych Mistrzostw Świata. Przejechaliśmy dwa odcinki specjalne, miejskie, krótkie, ale przy naprawdę bardzo gorącej atmosferze i dopingu kibiców. U nas jest 23:00, w Polsce budzi się dzień, a my idziemy spać w dobrych humorach. Naprawdę ta atmosfera dodaje skrzydeł, prawa noga na gazie jest cięższa, ale przed nami cały rajd. Wysokie temperatury i duże wysokości, na których będziemy się ścigać, na pewno nie będą ułatwiać nam zadania, ale jesteśmy gotowi. Cały zespół ORLEN Rally Team przygotowywał się bardzo mozolnie do tego sezonu i jesteśmy dobrze nastawieni – powiedział Kajetan Kajetanowicz, czterokrotny Rajdowy Wicemistrz Świata w kategoriach WRC2 i WRC3. 

Piątkowy etap rozpocznie się o 15:48 czasu polskiego, od pierwszego przejazdu słynnego i jednego z najdłuższych w rajdzie odcinków El Chocolate (29,07 km). Następnie załogi rywalizować będą na trasach prób Ortega (15,71 km) i Las Minas (13,79 km). Po przerwie serwisowej powtórzą te trzy próby. Na koniec dnia pokonają jeszcze krótkie oesy Las Dunas Superspecial (3,70 km) oraz Distrito León Mx (1,30 km). 

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają partner tytularny ORLEN Rally Team – PKN ORLEN, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, ATC CARGO S.A., marka PLATINUM ORLEN OIL, marka QUAZAR LOTOS OIL oraz SJS S.A.

Udostępnij!