Rajd Meksyku 2023: awans Kajetanowicza i Szczepaniaka


Reprezentanci ORLEN Rally Team zakończyli pierwszy etap Rajdu Meksyku. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak awansowali na popołudniowej pętli i zajmują aktualnie czwartą pozycję w kategorii WRC2. Polacy unikali w piątek większych kłopotów i skutecznie pracowali nad poprawieniem tempa, by walczyć w kolejnych etapach. Przed nimi jeszcze trzynaście odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 190 kilometrów!

Finałowa pętla piątku składała się z pięciu odcinków specjalnych: ponownie powtarzanych prób El Chocolate, Ortega i Las Minas, a także po raz pierwszy pokonywanych Las Dunas Supercpecial oraz Distrito León Mx. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak utrzymywali skuteczne i bezbłędne tempo, które pozwalało im na uzyskiwanie czasów w czołowej piątce. Na koniec dnia uplasowali się na czwartej pozycji, ze stratą nieco ponad jednej minuty do liderów. Przed sobotnim etapem do podium brakuje im 36,6 sekundy.

Za nami pierwszy dzień. Myślę, że udany. Przez cały czas utrzymywaliśmy się w ścisłej czołówce, a druga pętla poszła nam całkiem sprawnie. To dla mnie pierwszy rajd od prawie pół roku. Walczymy z chłopakami, którzy jadą drugi, trzeci, a niektórzy nawet czwarty rajd w tym roku, więc nie jest to łatwe, ale jestem zadowolony. Miałem frajdę, a to jest bardzo ważne. Kondycyjnie czuję się super. Przyznam, trochę się tego obawiałem, zważywszy na wysokie temperatury, mało tlenu na tych wysokościach, blisko 3000 m n.p.m. Natomiast wszystko zadziałało tak, jak powinno. Jesteśmy w grze i będziemy walczyć jutro

– wypowiedział się Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

Trzeci dzień Rajdu Meksyku będzie najdłuższym w harmonogramie. Składa się z dziewięciu odcinków specjalnych: dwukrotnie pokonywanych prób Ibarilla (14,82 km), El Mosquito (22,56 km), Derramadero (21,70 km) oraz Las Dunas Superspecial (3,53 km). Na koniec dnia zaplanowano jeszcze krótki Rock & Rally SSS.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają partner tytularny ORLEN Rally Team – PKN ORLEN, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, ATC CARGO S.A., marka PLATINUM ORLEN OIL, marka QUAZAR LOTOS OIL oraz SJS S.A.

Udostępnij!