Rajd Japonii, czyli finał sezonu WRC na żywo w Motowizji


Tegoroczna rywalizacja w Rajdowych Mistrzostwach Świata zakończy się w Japonii. Polscy kibice będą mieli wyjątkowy powód do kibicowania – to właśnie w „kraju kwitnącej wiśni” mistrzem świata WRC2 może zostać załoga ORLEN Rally Team – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Motowizja pokaże cztery odcinki specjalne Rajdu Japonii, w tym ostatni i dodatkowo punktowany Power Stage, po którym, mamy nadzieję, będziemy mogli świętować wspólnie sukces.

Rajd Japonii powraca do kalendarza WRC po ponad dziesięciu latach przerwy. Oryginalnie pierwsza od 2010 roku edycja miała odbyć się w sezonie 2020, jednak pandemia koronawirusa skutecznie powstrzymała te plany. Teraz najlepsze załogi świata wreszcie będą mogły wystartować na odcinkach specjalnych wokół miasta Toyota.

Dla zespołu fabrycznego Toyoty będzie to wyjątkowy rajd. Nie dość, że dla japońskiej ekipy będzie to pierwszy domowy start od powrotu do WRC, to na dodatek już teraz mają zapewnione najważniejsze tytuły – Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen zostali mistrzami świata kierowców oraz pilotów, a Toyota Gazoo Racing WRT – konstruktorów. Japońscy kibice będą trzymać szczególnie kciuki za swojego rodaka Takamoto Katsutę. Japończyk zalicza na tę chwilę sezon życia i po 12 rundach zajmuje piąte miejsce w generalce.

Rajd Japonii będzie jednym z najważniejszych rajdów ostatnich lat także dla polskich fanów motorsportu. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak są na dobrej drodze by zostać mistrzami świata w WRC2. Na tę chwilę mają tyle samo punktów, co Finowie Emil Lindholm oraz Reeta Hämäläinen i pięć oczek mniej niż Andreas Mikkelsen z Torstenem Eriksenem – Norwedzy jednak zaliczyli wszystkie swoje rajdy w tym sezonie i nie będą już mogli powiększyć swojego dorobku.

Z tej okazji Motowizja postanowiła transmitować na żywo cztery odcinki specjalne, w tym finałowy, by przybliżyć fanom w możliwie najlepszy sposób te wielkie emocje. 

Czekają nas wyjątkowe chwile na antenie Motowizji. Przez cały rok śledziliśmy drogę Kajetana i Macieja do tego momentu i chcemy, aby polscy kibice mogli zobaczyć te najważniejsze chwile na żywo. Myślę, że zdecydowanie warto będzie zerwać się z łóżka o poranku, bo będzie co świętować – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Transmisje na antenie Motowizji:

  • Rajdowe Mistrzostwa Świata – Japonia – OS9 Lake Mikawako 1 – na żywo – piątek, 11 listopada godz. 23:40
  • Rajdowe Mistrzostwa Świata – Japonia – OS12 Lake Mikawako 2 – na żywo – sobota, 12 listopada godz. 05:30
  • Rajdowe Mistrzostwa Świata – Japonia – OS15 Asahi Kougen 1 – na żywo – sobota, 12 listopada godz. 23:40
  • Rajdowe Mistrzostwa Świata – Japonia – OS19 Asahi Kougen 2 – PS – na żywo – niedziela, 13 listopada godz. 06:00

Retransmisje na antenie Motowizji:

  • Rajdowe Mistrzostwa Świata – Japonia – OS9 Lake Mikawako 1 – retransmisja – sobota, 12 listopada, godz. 13:10
  • Rajdowe Mistrzostwa Świata – Japonia – OS12 Lake Mikawako 2 – retransmisja – sobota, 12 listopada, godz. 19:35
  • Rajdowe Mistrzostwa Świata – Japonia – OS15 Asahi Kougen 1 – retransmisja – niedziela, 13 listopada, godz. 13:10
  • Rajdowe Mistrzostwa Świata – Japonia – OS19 Asahi Kougen 2 – PS – retransmisja – niedziela, 13 listopada, godz. 18:55

Udostępnij!