Rajd Alamak Barbórka Małopolska 2017


25-go listopada na terenach parkingów wokół Stadionu Miejskiego w Krakowie odbędzie się impreza samochodowa, jakiej dawno nie było w Krakowie: Rajd Alamak Barbórka Małopolska. Impreza rozpocznie się o godzinie 11:30, a zakończy około godziny 18:00. Zawodnicy będą mieli do przejechania 5 prób sportowych, a ostatnia z nich odbędzie się już po zmroku, co będzie stanowiło dodatkową atrakcję. Baza imprezy będzie zlokalizowana na parkingach od strony Alei 3-go Maja – kibice będą mogli wejść na strefę serwisową i z bliska obejrzeć samochody w specyfikacji rajdowej, a także przyjrzeć się pracy mechaników. Ze strefy serwisowej zawodnicy będą wyjeżdżać na pierwszą próbę sportową zlokalizowaną na terenie Stadionu od strony zachodniej, a następnie ulicą Chodowieckiego i Reymonta przejadą na drugą próbę zlokalizowaną na terenie Stadionu od strony północnej. Po jej ukończeniu, ulicą Reymonta, Alejami, oraz Aleją 3-go Maja będą powracać do strefy serwisowej. Dojście kibiców do prób sportowych możliwe będzie od strony ulic Reymonta oraz Reymana.

Bardzo ciekawie wygląda lista zgłoszeń – do imprezy zgłosiło się ponad 60 załóg, w tym 15 załóg w klasie 5-tej – czyli najmocniejszej, w której startują takie „potwory” jak Mitsubishi Lancery EVO czy Subaru Imprezy. Z kolei w klasie 1-szej zobaczymy na starcie aż 6 Fiatów 126p. Ponadto cała plejada Renaultów, Citroenów, Hond, BMW, 3 Polonezy, a nawet usportowione Daewoo Tico. Swoją obecność na tej niecodziennej imprezie i przejazdy pokazowe zapowiedziało również kilku uczestników tegorocznej serii Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na pewno dużą ciekawostką będzie możliwość obejrzenia z bliska wiernych replik Forda Sierry Mariana Bublewicza oraz Renault Clio Maxi Janusza Kuliga. A dla tych, którzy podczas doświadczania rajdowych emocji poczują się głodni, przy strefie serwisowej będzie zlokalizowane stoisko cateringowe, gdzie będzie można zjeść smaczne przekąski, oraz napić się kawy i herbaty.

Na imprezę zapraszają:: Agencja Reklamowa ELEFANT, Automobilklub Południowy, Piotr Kowal Events, oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Partnerami imprezy są m. in.; wypożyczalnia samochodów „ALAMAK Rent-a-Car”, tor kartingowy „Go Karting Center”, Wadowscy Autoryzowany Dealer KIA, oraz „KURIER” – kancelaria prawa zajmująca się dochodzeniem odszkodowań. Patronami medialnymi Imprezy będą m. in. radio RMF MAXXX, Motowizja. SieScigam.pl, Rally & Race, TopRally.pl.

Wyniki online tutaj: http://wyniki.rally-sprint.pl/

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie imprezy: www.BarborkaMalopolska.pl

Udostępnij!