Przedsezonowe testy Volkswagen Golf Cup


W poniedziałek 23 marca 24 zawodników będzie miało możliwość spróbowania swoich sił za kierownicą Volkswagena Golfa GTI wyposażonego w 2-litrowy silnik TSI, którego moc dzięki systemowi Push-to-Pass jest podnoszona do 310 KM. Kierowcy z 10 krajów rozpoczną tegoroczne zmagania od dwudniowej sesji testowej tradycyjnie odbywającej się na torze Slovakia Ring pod Bratysławą.

Inauguracja Volkswagen Golf Cup zaplanowana jest na 23 i 24 marca. Na liście startowej znajduje się aż 14 nowych zawodników, a spotkanie na obiekcie Slovakia Ring będzie dla nich okazją do bliższego zapoznania się z Golfem GTI. Oczywiście w stawce nie zabraknie dobrze znanych kierowców z poprzednich edycji pucharu. Warto dodać, że w 24-osobowym składzie znalazło się aż 14 zawodników spoza granic naszego kraju, co wyraźnie potwierdza międzynarodowy charakter cyklu, który w tym roku będzie jedyną tego typu motorsportową aktywnością marki Volkswagen w Europie.

Wyścigowy Golf GTI przygotowany przez Volkswagen Racing Polska z siedzibą w Tarnowie wyposażony jest w 2-litrowy silnik TSI oraz znakomitą skrzynię biegów DSG. Dla wielu kierowców nowością będzie również innowacyjny system Push-to-Pass, zwiększający moc samochodu do 310 KM.

Tor Slovakia Ring znajdujący się pod Bratysławą jest dobrze znany wśród kierowców. Do tej pory wszystkie edycje pucharu Golfa gościły na słowackim obiekcie, który zawsze zapewniał wiele emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Zbudowany w 2009 roku tor o długości prawie aż 6 km przeszedł ostatnio delikatne modyfikacje polegające na zlikwidowaniu wzniesienia sprawiającego trudności nawet najbardziej doświadczonym kierowcom. Oprócz samochodów Volkswagen Golf Cup, słowacki obiekt gości również zawodników takich serii jak FIA WTCC, FIA GT, czy ADAC GT Masters.

Kalendarz Volkswagen Golf Cup 2015

23-24 marca Slovakia Ring oficjalne testy SŁOWACJA

24-26 kwietnia Oschersleben NIEMCY

19-21 czerwca Slovakia Ring SŁOWACJA

03-05 lipca Lausitzring NIEMCY

28-30 sierpnia Sachsenring NIEMCY

18-20 września Automotodrom Brno CZECHY

02-03 października Tor Poznań POLSKA

 

Lista startowa w sezonie 2015

1. ARRIOLA Sebastian GWATEMALA

2. ARTEMYEV Alexandr KAZACHSTAN

3. DUDEK Jerzy POLSKA

4. EGOROV Artur ROSJA

5. FAHNAUER Manuel NIEMCY

6. FLUCH Marcus SZWECJA

7. GADOMSKI Michał POLSKA

8. GIES Andre NIEMCY

9. HOFFMANN Pascal NIEMCY

10. IBRAGIMOV Ilshat ROSJA

11. JAROS Marcin POLSKA

12. KOTARBA-MAJKUTEWICZ Dominik POLSKA

13. KRAMER Alfred AUSTRIA

14. KRUGER Jeffrey RPA

15. LARSSON Simon SZWECJA

16. METZNER Kevin NIEMCY

17. MUHONEN Simo FINLANDIA

18. PALUSKO Bartosz POLSKA

19. PARYS Piotr POLSKA

20. PEREIRA Dylan LUKSEMBURG

21. RDEST Gosia POLSKA

22. RZEPECKI Adam POLSKA

23. STRZESAK Patryk POLSKA

24. SZCZEŚNIAK Jędrzej POLSKA

Udostępnij!