Popis Kubicy podczas testów. Sezon WEC startuje w najbliższy weekend


Robert Kubica gotowy na kolejny sezon rywalizacji w World Endurance Championship. Pierwsza runda mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych już w najbliższy weekend, a zawodnik ORLEN Team pokazał się z najlepszej strony podczas prologu.  

Zespoły rozpoczynające walkę o mistrzostwo świata w wyścigach długodystansowych mają za sobą ostatnie testy. Na torze Sebring na Florydzie odbył się oficjalny prolog przed inauguracją FIA World Endurance Championship 2023. Wśród kierowców nie zabrakło naszego reprezentanta – w najbliższym sezonie Robert Kubica będzie startował w barwach W Racing Team. 

Ekipa z Belgii i Polak mają za sobą bardzo udane testy w Stanach Zjednoczonych. W sobotę zespół zajął odpowiednio drugą i trzecią pozycję na poszczególnych sesjach treningowych. Kolejnego dnia testował auto w warunkach wyścigowych oraz przeprowadził symulację kwalifikacji. Wówczas prowadzący bolid Kubica nie miał sobie równych. O blisko pół sekundy wyprzedził kolejną ekipę w klasie LMP2.

Zawodnik ORLEN Team podczas przygotowań przejechał dokładnie 88 okrążeń. Jego partnerzy z zespołu także nie próżnowali. Louis Deletraz pokonał 54 “kółka”, a Rui Andrade aż 134 okrążenia.

Na tegoroczny sezon WEC złoży się 7 startów. Pierwszy, 17 marca, również w Sebring, gdzie rywalizacja będzie toczyć się na dystansie 1000 mil. Najbardziej wyczekiwanym momentem sezonu będzie legendarny 24-godzinny wyścig w Le Mans, który zaplanowano na 10-11 czerwca. Mistrzów świata poznamy 4 listopada po zmaganiach w Bahrajnie.

Udostępnij!