Ponad 165 tysięcy widzów śledziło Rajd Monte Carlo w Motowizji!


Wystartował sezon Rajdowych Mistrzostw Świata, które po raz pierwszy w historii telewizji będą w pełni pokazywane na żywo. Prekursorem jest polska telewizja motoryzacyjna Motowizja, która przeprowadziła premierową transmisję z Rajdu Monte Carlo. Relacje z polskim komentarzem ekspertów i zaproszonych gości dotarły przez cały weekend do ponad 165 tysięcy widzów! 

Od listopada 2022 roku było wiadomo, że pełen sezon Rajdowych Mistrzostw Świata, czyli 13 najbardziej emocjonujących rajdów globu, na żywo i z polskim komentarzem będzie można śledzić tylko na antenie Motowizji. Wydarzenie, na które wielu kibiców w naszym kraju czekało z niecierpliwością, zainaugurował 91. Rajd Monte Carlo, czyli żywa legenda motorsportu. 

Za nami w sumie aż 24 godziny transmisji z ponad 325 kilometrów prawdziwej, rajdowej rywalizacji, a także ceremonii startu, mety i studiów podsumowujących. Wszystkie odcinki specjalne transmitowane na żywo skomentowało specjalnie pięciu komentatorów: Grzegorz Gac, Sławomir Szymczak, Mikołaj Sokół, Michał Adamiuk i Gabriel Borowy, a swoim doświadczeniem z tras rajdowych podzielili się Michał Kościuszko oraz Kacper Wróblewski. 

Transmisje w telewizji dotarły ponad 165 tysięcy osób, generując aż 970 tysięcy kontaktów (według danych Nielsen Audience Measurement). Stale rośnie także zainteresowanie transmisjami w internecie i mediach społecznościowych Motowizji, których zasięg i interakcje również liczone są w setkach tysięcy. 

– Rozpoczęliśmy sezon, do którego długo się przygotowywaliśmy. Już pierwsze wyniki są satysfakcjonujące, a wiemy z doświadczenia, że z biegiem trwania i „rozkręcania się” sezonu publiczność może znacząco rosnąć. Oczywiście nic nie dzieje się przypadkiem, dlatego przed nami nadal wiele pracy. Po pierwszej transmisji mamy ogrom nowych pomysłów, a w dodatku rozwijamy i udoskonalamy zaplecze, by jak najlepiej sprostać wyzwaniu. Rajdy samochodowe to wspaniały sport, w którym przekracza się granice. Również z naszej perspektywy, jako telewizji, jest to pewnego rodzaju przecieranie szlaku. Cieszę się, że widzowie są z nami od samego początku – mówi prezes Motowizji, Krzysztof Mikulski. 

To pierwszy z aż 13 emocjonujących weekendów z Rajdowymi Mistrzostwami Świata w Motowizji. Warto przypomnieć, że na antenie będzie transmitowany również cały sezon Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC), w tym najważniejszy w naszym kraju Rajd Polski, oraz Mistrzostw Świata w Rallycrossie (World RX). To wszystko dzięki zawarciu wieloletniego strategicznego układu partnerskiego z WRC Promoter GmbH. Kolejne rajdowe emocje na najwyższym, światowym poziomie już od 9 do 12 lutego podczas Rajdu Szwecji, drugiej rundy WRC. 

Udostępnij!