Połączenie rallycrossu z motocrossem – zawody Supermoto w Motowizji


W tym roku w ramówce Motowizji pojawiły się relacje z Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Supermoto. To wyjątkowa forma motorsportu zakorzeniona już na polskiej scenie sportowej.

Po raz pierwszy zawody Supermoto pod egidą Polskiego Związku Motorowego odbyły się w 2010 roku. Z biegiem lat powstała organizacja Supermoto Poland zrzeszająca zawodników tej dyscypliny i która obecnie odpowiada za organizację Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

W tym roku motocykliści mogą rywalizować w ośmiu różnych klasach. Nowością jest kategoria C7 dla motocykli typu PitBike. O tytuł mistrza Polski walczą w królewskiej klasie S2. Same zawody odbywają się głównie na torach kartingowych, ale lekko zmodyfikowanych. Zawodnicy większości klas jeżdżą nie tylko po asfalcie, ale także po łącznikach szutrowych, najczęściej pełnych widowiskowych hop.

Tegoroczny kalendarz składa się z siedmiu rund na pięciu torach. Zawodnicy rywalizowali już w Słomczynie (dwukrotnie), a także w Bydgoszczy. Przed nimi jeszcze rundy w Koszalinie, Bydgoszczy i Radomiu.

Relacje z Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto możecie oglądać w tym roku ekskluzywnie na antenie Motowizji.

>> Supermoto Runda III Słomczyn – czwartek, 22 lipca, godz. 19.00
>> Supermoto Runda IV Koszalin – czwartek, 26 sierpnia, godz. 21.30

Udostępnij!