Podwójna wygrana Montaplast by Land Motorsport w niedzielę w serii GT Masters oraz pierwsze zwycięstwo Maro Engela w DTM!


Za nami transmisja łączona z wyścigów GT Masters i DTM czyli kolejny weekend wyścigowy w Motowizji

Liga Supersportowych Samochodów Wyścigowych jechała w Zandvoort, DTM dla odmiany w Wołokołamsku na Moscow Raceway. W Zandvoort sobota należała do zespołu Callaway Competition. Linię mety minął Renger van der Zange, stając się tym samym siódmym zwycięzcą w tym sezonie. 31 letni Holender zastąpił w miniony weekend kontuzjowanego Daniela Keilwitza. Ten nabawił się w tygodniu kontuzji podczas przygotowań do 24 godzinnego wyścigu, który odbędzie się w najbliższy weekend na torze Spa-Francorchamps w Belgii.

Niedziela w GT Masters to przede wszystkim jazda w strugach ulewnego deszczu i szczęśliwa podwójna wygrana zespołu Montaplast by Land Motorsport. Dzięki podwójnej wygranej zespół z Niederdreisbach na trzy rundy przed końcem zachowuje realne szanse na obronę mistrzowskiego tytułu.

W serii DTM w sobotę w Wołokołamsku byliśmy świadkami pasjonującego pojedynku o zwycięstwo między kierowcami Audi. Ostatecznie Rene Rast okazał się lepszy od startującego z lewą stopą w bandażach, Mike’a Rockenfellera. Przypomnijmy, Rocky doznał pęknięcia kości śródstopia wskutek wypadku z Garym Paffetem, do którego doszło podczas niedzielnego wyścigu poprzednie rundy na torze Norisring. Podium uzupełnił Marco Wittmann.

W niedzielę Maro Engel udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych! Startując z 17 pozycji – wygrał wyścig! Dokonał tego po raz pierwszy w serii DTM w swoim 52 starcie. Przypomnijmy, Maro Engel, w serii DTM startował w latach 2008-2011. Drugie miejsce w niedzielnym wyścigu zajął Mattias Ekstroem. Na najniższym stopniu podium stanął Bruno Spengler (BMW).

Kolejna runda w DTM w dniach 9-10 września na torze Nurburgring.

Udostępnij!