Optymistyczny prognostyk przed sezonem. Mikołaj Marczyk czwarty w Portugalii


Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk mają za sobą ważny start przed rozpoczęciem rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Załoga ORLEN Team wystartowała w Rajdzie Fafe w Portugalii i zajęła czwarte miejsce w swojej klasie. 

To była jedna z najmocniej obsadzonych rund Rajdowych Mistrzostw Europy w historii, a da wielu zawodników Rajd Fafe okazał się pierwszą szansę startu w 2023 roku. Tak było również w przypadku Mikołaja Marczyka i jego pilota Szymona Gospodarczyka, którzy zmagania w okolicach Porto potraktowali jako przetarcie przed Rajdowymi Mistrzostwami Świata.

Ekipa ORLEN Team zapowiadała, że głównym celem będzie sprawdzenie ustawień dla ich Škody Fabii RS Rally2, jednak nie zabrakło rywalizacji. Marczyk przyznaje, że jest zadowolony ze startu, o czym świadczy też rezultat. Polska załoga finiszowała jako czwarta w bardzo mocno obsadzonej klasie. Zwyciężyła nowozelandzka załoga Hayden Paddon / John Kennard.

Same zmagania odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych – przy silnym wietrze i ulewnym deszczu, które sprawiły, że szutrowe trasy były wyjątkowo wymagające. Doświadczenie zdobyte na południu Europy zaprocentuje już za dwa miesiące. Właśnie w Portugalii odbędzie się jedna z rund WRC.

Udostępnij!