Oponeo Rallycross: podsumowanie pierwszej rundy w Motowizji

oponeo rallycross motowizja

Za nami pierwsza runda OPONEO Mistrzostw Polski w Rallycrossie. Na Autodromie Słomczyn wystartowało w sumie 80 kierowców. Na torze nie mogło zabraknąć ekipy Motowizji.

Nasi widzowie od tego roku będą mogli obserwować rallycrossowe mistrzostwa naszego kraju. Rallycross to jedna z najbardziej emocjonujących i ekscytujących form motosportu. W Polsce sport ten powoli odzyskuje masową popularność.
W zeszły weekend startowało pięć klas. Różnią się one chociażby mocą czy rodzajem napędu. Czołową klasą jest Supercars, gdzie ścigają się samochody o mocy sięgającej nawet 600 koni mechanicznych i przyśpieszeniu do stu kilometrów na godzinę mniejszym jak 2 sekundy. To oznacza, że auta Supercars ruszają szybciej, niż bolidy Formuły 1. Jeżeli ktoś chce spróbować jazdy z mniejszą mocą, to może spróbować jazdy w pucharach Fiata Seicento (SC Cupa) lub Fiata 126p (126p Cup).

W niedzielę tłumy kibiców mogły zobaczyć półfinały i finały. W klasie Supercars najlepszy okazał się dwukrotny mistrz Polski w rallycrossie, Tomasz Kuchar.

Premiera podsumowania 1. Rundy OPONEO MPRC w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00.

Udostępnij!