OPONEO Rallycross 2018: wyprawa na Litwę


OPONEO Rallyross 2018, czyli IV. runda OPONEO Mistrzostw Polski w Rallycrossie odbyła się na litewskim torze Vilkyciai. Polscy zawodnicy mogli się dzięki temu zmierzyć ze swoimi zagranicznymi rywalami, jednak najważniejsza była rywalizacja w krajowym czempionacie.

OPONEO Rallycross 2018: KLASA 126P CUP


W klasie „Maluchów” najlepiej poradził sobie Jacek Górniak. Urzędujący mistrz Polski wygrał wszystkie biegi kwalifikacyjne oraz finał. O zwycięstwo zawzięcie walczył z nim Mariusz Szczepański. Na podium znalazł się jeszcze Qba Sykucki.

OPONEO Rallycross 2018: KLASA SEICENTO CUP


Od początku sezonu Łukasz Grzybowski jest niepokonany. Nie inaczej było na Litwie. Ponownie wygrał on wszystkie rozegrane biegi, w tym ten finałowy. Szymon Jabłoński był bliski przełamania jego passy, między nimi doszło do kilku kontaktów, ale ostatecznie Jabłoński znalazł się na mecie za Grzybowskim, ale przed Mariuszem Nowocieniem.

OPONEO Rallycross 2018: KLASA RWD CUP


Łukasz Światowski prezentował się bardzo dobrym tempem w kwalifikacjach wygrywając dwa z trzech biegów. W swoim półfinale ponownie okazał się najszybszy. W finale musiał stoczyć bój z Igorem Sokulskim, który przez moment był liderem, ale ostatecznie to właśnie Światowski minął linię mety jako pierwszy. W pierwszej trójce znalazł się także „Gigi”.

OPONEO Rallycross 2018: GRUPA SUPERNATIONAL


W biegach kwalifikacyjnych z bardzo dobrej strony poradził sobie Paweł Melon, dzięki czemu ustawił on swoje BMW M3 w pierwszym rzędzie na starcie finału. Tylni napęd pomógł mu w uzyskaniu prowadzenia, którego nie oddał już do mety. Zwycięzca poprzedniej rundy, Radosław Raczkowski, zameldował się na drugim miejscu, a za nim był Rafał Berdys.

OPONEO Rallycross 2018: GRUPA SUPERCARS


Kwalifikacje najmocniejszej klasy były okazją do sprawdzenia się z lokalnymi zawodnikami. Następnie nasi zawodnicy rywalizowali już samemu. Kolejny raz w tym sezonie bezkonkurencyjny okazał się być Tomasz Kuchar. Marcin Gagacki spokojnie dojechał na drugim miejscu, a pierwsze podium w tym sezonie zdobył Dariusz Topolewski.

Pełne podsumowanie IV. rundy OPONEO MPRC będzie można obejrzeć na antenie Motowizji już 4. sierpnia o godzinie 16:40.

Udostępnij!