NOWY SEZON DTM 2017 W MOTOWIZJI


Już 6 i 7 maja Motowizja zaprasza na pierwszą rundę wyścigów DTM – najważniejszej serii wyścigowej samochodów w Niemczech. Sezon 2017 rozpocznie się na torze Hockenheim. Nowy regulamin, zmiany techniczne i z pewnością ogromne emocje jakie zapewnią widzom kierowcy już od samego początku, to wszystko czeka na fanów, oczywiście na żywo, w Motowizji.
NOWY SEZON DTM
18 wyścigów podczas 9 rund w Niemczech, Austrii, Holandii, na Węgrzech i w Rosji. Zespoły Mercedesa, Audi i BMW. Zmienione regulaminy sportowy i techniczny, nowi kierowcy jak i starzy dobrzy znajomi. Wszystko to sprawia, że Sezon 2017 w serii DTM zapowiada się niezwykle ciekawie.
W 2017 roku na kierowców czeka wiele zmian technicznych, m.in. redukcja pakietu aerodynamicznego, która dużym uproszczeniu sprowadza się to do zmniejszenia docisku tylnego skrzydła. Kierowców czeka również inny model ogumienia. W DTM oficjalnym jego dostawcą jest południowokoreańska firma Hankook.
– W ubiegłym sezonie i w latach poprzednich używano modelu ogumienia F200. Teraz model F200 zastąpił Ventus Race. Z przodu samochody DTM pojadą na oponach 300/680 R 18, zaś z tyłu: 320/710 R 18. W kwestii opon deszczowych regulamin nie wprowadza żadnych zmian. Jedynie produkt Hankooka zmienia nazwę na Ventus Race Rain. Od razu pojawia się pytanie – jak radzą sobie te opony na mokrym podłożu? Jeśli chodzi o silniki, pod maską w sezonie 2017 pozostają te atmosferyczne o pojemności 4 litrów. Teoretycznie mają być one niezawodne – optymalnie jedna jednostka napędowa powinna wystarczyć na kilka weekendów wyścigowych. – mówi Łukasz Siudak z Motowizji.
Jak zmiany wpłyną na wyniki kierowców i kto popisze się najlepszą formą już w pierwszych wyścigach? Dowiemy się 6 i 7 maja o godz. 14.30 oglądając Motowizję!

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Łukasz Siudak z najciekawszymi wydarzeniami z motosportu – w Motowizja Sport News oraz Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski, Akademię AJP czyli zabawa z enduro oraz Przyjazne Motocyklistom – program prowadzony przez Roberta Skawińskiego i Darka Felis-Obryckiego). Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, DTM, ADAC GT Masters – komentowane przez Łukasza Siudaka, Natalię Kowalską i Szymona Tworza, a także relacje z rajdów WRC, wyścigów Formuły E, Porsche Carrera Cup, Audi TT Cup.
Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Obecnie Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124,
w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w jakości HD w UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215,
w Multimedia Polska – kanał 127 oraz w sieci TOYA na kanale 32, w ofercie PLAY NOW oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, Emtronik, Videostar. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Iwaniuk – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.iwaniuk@agencjafaceit.pl

Udostępnij!