Nowości w Ramówce Motowizji już od grudnia


Dwie polskie produkcje: „Motojazda” oraz „Motofarmer” – to nowe programy, które już od 7 grudnia są w kanale Motowizja! „Motojazda – Garaż Motowizji” to zupełnie nowy, odjazdowy magazyn motoryzacyjny.

Program prowadzi Marek Wieruszewski, wcześniej związany z Radiem PiN, od dwóch lat autor dwujęzycznego kanału motoryzacyjnego Marek Drives w serwisie YouTube. „Motojazda jest rozwinięciem projektu internetowego. Telewizja to medium, w którym można pozwolić sobie na dłuższe formy. Pełne wersje testów samochodów oglądać będzie można w Motowizji, natomiast w internecie ukazywać się będą streszczenia, zachęcające widzów, aby zasiedli przed telewizorami,” mówi Marek Wieruszewski.
 
W programie widzowie zobaczą testy samochodów i motocykli, nowości motoryzacyjne i ciekawostki. Motowizja pokaże nie tylko najdroższe modele samochodów, ale również auta na zakupy. Marek Wieruszewski z wrodzoną złośliwością przyjrzy się zaletom i wadom testowanych pojazdów oraz proponowanych przez koncerny motoryzacyjne rozwiązań technologicznych. Premierowe odcinki programu „Motojazda – Garaż Motowizji” będą emitowane w każdą niedzielę o godz. 12.30. Pierwszy odcinek będzie można obejrzeć na kanale Motowizja już 7 grudnia.
 
Kolejna nowa propozycja to „Motofarmer” – program znajdujący punkty wspólne rolnictwa i motoryzacji. Motowizja prezentuje w nim zarówno maszyny i urządzenia rolnicze, jak i różnej wielkości pojazdy: ciężarowe, dostawcze i osobowe, które sprawdzają się nie tylko na polnych drogach i polach uprawnych. „Motofarmer” to obowiązkowa propozycja dla wszystkich fanów niekonwencjonalnej motoryzacji. Motowizja dociera do nowoczesnych rolników, którzy między innymi dzięki zmianom jakie zaszły w ciągu kilku ostatnich lat na polskiej wsi, mogą wybierać nie tylko pomiędzy Ursusem a radzieckim traktorem, ale teraz również kupują Mercedesy, Renualt czy Stayer’y.
To program dla pasjonatów wielkich maszyn i samochodów. Premierowe odcinki programu „Motofarmer” będą emitowane w każdą niedzielę o godz. 09.00, już od 7 grudnia w Motowizji.
 
Prezes Motowizja Sp. z o.o. Krzysztof Mikulski tak mówi o zmianach w ramówce: – Nowe polskie produkcje są efektem szybkiego rozwoju kanału Motowizja, który nadaje przez 24 godziny na dobę daje widzom pełen obraz świata motoryzacji. Motowizja to zarówno spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości na dwóch i czterech kołach, jak również niezapomniane spotkania z legendami i klasykami motoryzacji. Motowizja to sportowe emocje: ekskluzywne transmisje wyścigów serii DTM oraz relacje z rajdów WRC, a także wyścigów Formuły E i Pucharu Porsche GT3. Nowości w ramówce nie oznaczają, że rezygnujemy z formatów, które się sprawdziły i są w Motowizji od samego początku – zwraca uwagę Krzysztof Mikulski. – Z myślą o tym, od grudnia zmieniamy układ naszej ramówki i magazyny motoryzacyjne będą emitowane w blokach tematycznych.”
 
W poniedziałki „MotoTrend” – blok tematyczny poświęcony nowym kierunkom w motoryzacji, pokazujący wysiłki inżynierów jak sprawić, aby auta były szybsze, bezpieczniejsze i bardziej ekologiczne. Wszystko po to, by jeździć lepiej, taniej i efektywniej.
We wtorek „MotoKlasyka” – prezentowane będą tu klasyczne auta, sylwetki konstruktorów, a także historie rozwiązań, które zmieniły oblicze świata na czterech kółkach.
Natomiast nowe koncepcje, oryginalne konstrukcje i nietypowe podejście do motoryzacji a także to wszystko, co kręci i bawi w świecie samochodów, widzowie zobaczą w środę w bloku „MotoFun”.
W czwartek blok tematyczny pod hasłem „MotoCykle” – to programy, w których króluje moc, technologia, szybkość i prawdziwa wolność – czyli to wszystko, co daje radość z jazdy i nakręca motocyklowy świat.
Piątek to „MotoSport” czyli zmagania na torze i w terenie. W tym bloku tematycznym królować będzie zapach palonej gumy i błoto na trasach rajdowych odcinków specjalnych. Motowizja pokaże, wszystko to, za co kochamy sporty motorowe.
Weekend to czas na prezentacje tego, co najlepsze w świecie motoryzacji, a co za tym idzie – tego, co najlepsze w Motowizji. W każdą sobotę Motowizja zaprezentuje najciekawsze programy dla fanów dwóch i czterech kółek. Pokażemy je w bloku pod hasłem „MotoMix”. Do tego również mnóstwo sportowej adrenaliny – relacje z rajdów WRC, transmisje z wyścigów DTM oraz Formuły E. Sportowe emocje na żywo – to wszystko właśnie w niedzielę w „MotoLive”w Motowizji.
 

motofarmer5motojazda1

Udostępnij!