Niemieckie starcie polskich menedżerów


Walka o panowanie w Niemczech i kolejne testowanie Kolejarza Rawicz czeka na widzów Motowizji w najbliższy weekend. Szykują się kolejne gorące chwile z 2. Ligą Żużlową.

W sobotę do Rawicza przyjadą żużlowcy Spechouse PSŻ Poznań. Dotychczas ekipa ze stolicy Wielkopolski wygrała dwa spotkania, a w trzech musiała uznać wyższość rywali. – Ostatnio przekonaliśmy się o sile lidera z Opola. To nie był łatwy mecz mimo, że jechaliśmy na swoim torze. Przed nami kolejne wyzwania, w których chcemy powalczyć o punkty – mówił po ostatniej kolejce Robert Chmiel z poznańskiej drużyny. W meczu z Metaliką Recycling Kolejarzem poznaniacy będą spragnieni rewanżu, bo pierwszy mecz między tymi drużynami na swoim terenie przegrali sześcioma punktami. Ekipa Romana Jankowskiego w czterech meczach tego sezonu jeszcze nie zaznała goryczy porażki, więc będzie chciała podtrzymać serię zwycięstw. Emocji na pewno nie zabraknie.

Duże wydarzenie czeka fanów żużla w niedzielę. Pierwszy raz w historii dojdzie do rywalizacji dwóch niemieckich drużyn w polskiej lidze. Na swoim terenie w Bawarii mające trzy punkty na koncie Diabły z Landshut podejmą Wilki z Wittstock, które jako jedyne w rozgrywkach nie zdobyły jeszcze ani jednego punktu. – Mój debiut w polskiej lidze wypadł w kratkę. Miałem wzloty i upadki w spotkaniu z Rawiczem. Popełniłem trochę błędów, ale następne mecze powinny być lepsze – komentował Fraser Bowes, który w weekend pierwszy raz pojawił się w składzie ekipy Wolfe. Teraz przed drużyną Marcina Sekuli prestiżowe spotkanie z zespołem Sławomira Kryjoma. Zapowiada się walka o punkty i honor.

Tymczasem kibice wybrali mecz, który będzie transmitowany w Motowizji. Pierwszy raz w historii 2. Ligi Żużlowej fani mogli dokonać wyboru takiego spotkania. Kibice zdecydowali, że 3 lipca zobaczą mecz 7R Stolaro Stali Rzeszów z Wolfe Wittstock. W studiu telewizyjnym pojawi się pan Grzegorz, dla którego będzie to nagroda za argumentację wyboru meczu. Kibic z Podkarpacia wskazywał na walory spotkania w Rzeszowie: piękny stadion, osobę nowego prezydenta i…rekompensatę dla miejscowych kibiców za ostatnie zamieszanie wokół klubu. Pan Grzegorz zaznaczył, że jest kibicem Wilków z Krosna, ale występ Wilków z Wittstock też z przyjemnością skomentuje. Gratulujemy!

>> Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – SpecHouse PSŻ Poznań – sobota, 26 czerwca, godz. 11.45 

>> Trans MF Landshut Devils – MSC Wölfe Wittstock – niedziela, 27 czerwca, godz. 11.45                        

>> Magazyn 2. Ligi Żużlowej – odcinek 8 – wtorek, 29 czerwca, godz. 21.00

Gabriel Waliszko

Udostępnij!