Nelson Piquet Jr. najszybszy w Moskwie


Lider klasyfikacji kierowców do wyścigu na ulicach Moskwy startował z drugiej pozycji. Brazylijczyk bardzo szybko objął prowadzenie, wyprzedzając zdobywcę pole-position – Jean’a Eric’a Vergne’a. Dla Francuza, startującego w barwach ekipy Michaela Andrettiego, to było trzecie PP w sezonie. Z trzeciej pozycji wystartował Lucas di Grassi.

Ozdobą wyścigu była pasjonująca walka między Brazylijczykami. Na trzecią pozycję szybko spadł Jean-Eric Vergne. Za plecami Brazylijczyków i Francuza trwała szaleńcza pogoń Sebastiana Buemiego za najniższym stopniem podium. Zespół aktualnego mistrza świata w wyścigach wytrzymałościowych, popełnił błąd w alei serwisowej podczas postoju na zmianę bolidu. Efekt? Buemi stracił 9 sekund i w drugiej części wyścigu musiał bić się o czołowe pozycje m.in. z Nickiem Heidfeldem.

Ostatecznie, na ulicach Moskwy w przepięknej scenerii Kremla i Soboru Wasyla, zwyciężył Nelson Piquet Jr, dla którego to była druga wygrana w sezonie. Brazylijczyk w debiutanckim sezonie Formuły E, już pięciokrotnie stawał na podium. Dzięki wygranej Nelson Piquet Jr. ma 12 punktów przewagi w klasyfikacji generalnej nad Sebastianem Buemim i 17 nad rodakiem – Lucasem di Grassim.

 

Kolejne dwa wyścigi, zarazem ostatnie w tym sezonie – rozegrane zostaną w dniach 27 i 28 czerwca na ulicach Londynu. Transmisja na antenie Motowizji.

Udostępnij!