NASCAR Cup Series powraca po wakacyjnej przerwie


Watkins Glen International będzie areną zmagań kierowców NASCAR Cup Series w pierwszym wyścigu sierpnia. W ostatnie dwa weekendy kierowcy serii pucharowej cieszyli się wakacyjną przerwą. Była to jednak ostatnia przerwa w tym roku i aż do zakończenia sezonu wyścigi będą odbywały się co tydzień.

Tor wyścigowy w Watkins Glen nie pojawił się w kalendarzu serii w ubiegłym roku. Z powodu pandemicznych obostrzeń organizacja tego typu imprez była niemożliwa w stanie Nowy Jork. Był to pierwszy tego typu przypadek od 1986 roku, gdy seria na stałe powróciła na ten tor. Przez wiele lat był obok Sonoma Raceway jeden z dwóch torów drogowych obecnych w kalendarzu NASCAR Cup Series. W tym roku sytuacja wygląda inaczej. Wyścig w Watkins Glen będzie już piątym tego typu. Poprzednio kierowcy ścigali się na drogowej nitce toru Daytona International Speedway, Circuit of The Americas, Road America i we wspomnianej Sonomie.

Trzej różni kierowcy triumfowali w tym roku na torach drogowych. Dwukrotnie po zwycięstwo udało się sięgnąć Chase’owi Elliottowi, a po jednym triumfie posiadają Christopher Bell i Kyle Larson. Chase Elliott jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa także w najbliższą niedzielę. W jego dorobku są już dwa zwycięstw w Watkins Glen odniesione w 2018 i 2019 roku. Za każdym razem na mecie pokonywał Martina Truexa Jr., który w tym roku zapewnił sobie już awans do playoffów, jednak w drugiej połowie sezonu zasadniczego jego forma nieco spadła. Na liście zwycięzców z ostatnich kilku lat możemy znaleźć jeszcze Joey’a Logano i Denny’ego Hamlina, który po wakacyjnej przerwie będzie kontynuował pogoń ku pierwszemu zwycięstwu w tym roku. 

Denny Hamlin to jeden z trójki kierowców, którzy mimo braku zwycięstwa na ten moment mogą liczyć na awans do tegorocznych playoffów. Faza finałowa sezonu rozpocznie się już na początku września i po wyścigu w Watkins Glen pozostaną jeszcze trzy eliminacje sezonu zasadniczego. Pierwszy z nich odbędzie się na drogowej nitce toru Indianapolis Motor Speedway, a kolejne dwa w Michigan i Daytona Beach. 

Prócz Hamlina aktualnie na bazie punktów na awans do fazy finałowej mogą liczyć: Kevin Harvick i Tyler Reddick. Ten ostatni ścigany jest jednak przez swojego zespołowego kolegę Austina Dillona posiadającego niewielką stratę punktową. 


Wyścig Go Bowling at The Glen już w najbliższą niedzielę o godzinie 21:30 na żywo na antenie Motowizji.

Udostępnij!