Sobota dla BMW po 15 latach oraz niedzielny thriller i fotofinisz! Za nami weekend z DTM na Norisring

Cóż to był za weekend! Twierdza Mercedesa w końcu zdobyta. Po raz pierwszy od 4 lat wyścig wygrał Bruno Spengler. Mistrz DTM z 2012 roku zwyciężył w sobotę. Na dwóch czołowych pozycjach rywalizację ukończyli kierowcy BMW a na najniższym stopniu podium uplasował się Mattias Ekstroem. Dla Spenglera to było pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i 15 w karierze. Dla BMW pierwsza od 15 lat wygrana na ulicznym torze w Norymberdze.

Niedziela była jeszcze bardziej emocjonująca! Zwyciężył Maxime Martin, dając tym samym zespołowi BMW kolejny pretekst do dobrego afterparty. Dla BMW to był 75 triumf w historii startów w tej serii wyścigowej. Podium, po niezwykle emocjonującym fotofiniszu uzupełnili Lucas Auer i Eduardo Mortara, który pogodził walczących o najniższy stopień podium Mattiasa Ekstroema i broniącego mistrzowskiego tytułu Marco Wittmanna. W trakcie wyścigu doszło do koszmarnie wyglądającego wypadku z udziałem Garryego Paffeta. Brytyjczyk walczył o 5 pozycję z rodakiem Jamie Greenem, w pewnym momencie stracił na prostej startowej panowanie nad pojazdem i przy dużej prędkości uderzył w barierę energochłonną siła uderzenia była tak duża, że samochód trafił po drodze na zakręcie Grundig Kehre Audi RS5 DTM Mike’a Rockenfellera. Obaj kierowcy zostali przetransportowani do Medical Center a potem do szpitala. Na szczęście nie doznali żadnych obrażeń.

Po 4 rundach (ośmiu wyścigach) liderem klasyfikacji generalnej jest Mattias Ekstroem. Kolejne dwa wyścigi w dniach 22-23 lipca na torze Moscow Raceway w Wołokołamsku. Transmisja na antenie Motowizji!