Historia 24h Le Mans pisana na nowo!

Za nami najsłynniejszy wyścig długodystansowy świata, 24h Le Mans! Trzecie z rzędu i 19 w historii startów zwycięstwo odniósł zespół Porsche. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bowiem po raz pierwszy w historii, rozgrywanej rokrocznie od 1923 roku imprezy, na podium klasyfikacji generalnej stanął zespół kategorii LMP2. Po dyskwalifikacji szwajcarskiego Rebelliona #13, drugie i trzecie miejsce zajęła ekipa słynnego hollywoodzkiego aktora, scenarzysty i producenta Jackie’ego Chana! Co ciekawe, w królewskiej kategorii prototypowej LMP1 z sześciu samochodów, które znalazły się na starcie wyścigu – do mety dojechały tylko dwie!

Jak co roku, bardzo wyrównana była rywalizacja w kategorii GTE Pro. Ostatecznie zwycięstwo odniósł zespół Aston Martin Racing. Brytyjczycy pokonali zespół Corvette Racing na ostatnich metrach ostatniego okrążenia, po tym jak w zakrętach Porsche. Amerykanie ostatecznie zajęli 3 miejsce. To skoro jeszcze mowa o Porsche, to dodajmy na koniec, że w tym roku na Circuit de la Sathre po raz pierwszy w boju oglądaliśmy nowy model 911 RSR.