Motowizja zaprasza na Valvoline Rajd Małopolski


W ostatnich dniach lipca rozegrany zostanie Valvoline Rajd Małopolski, druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska. Patronat medialny nad Rajdem objęła Motowizja, która pokaże na żywo odcinek super specjalny Maków Podhalański. Start transmisji w piątek 30 lipca, godz. 19:30.

Valvoline Rajd Małopolski to zupełnie nowa impreza na rajdowej mapie Polski, odbywająca się w regionie Beskidu Makowskiego. Dla zawodników przygotowanych zostało aż siedem odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 21 kilometrów. W zawodach weźmie udział nawet 100 załóg! 

Już teraz wśród zgłoszonych w ramach RSMŚl jest czołówka tegorocznych zmagań. Do Suchej Beskidzkiej i Makowa Podhalańskiego przyjedzie pierwsza dziesiątka tabeli, m.in. duety Piotrowski/Mroszczyk, Stańdo/Gurdziołek czy Świder/Borycki. Do rywalizacji zgłosił się także aktualny mistrz Śląska, Michał Rokita, dla którego będzie to pierwszy rajd w sezonie. Nie brakuje ciekawych samochodów: Skodą 130 RS pojadą Czesi, Karel Hock i Lukáš Novák, Citroena C2 S1600 zaprezentują Pan Jarek i Patryk Olejniczak, a Audi Quattro Grzegorz Olchawski i Jakub Wróbel. 

Rajd rozpocznie odcinek super specjalny Maków Podhalański (2,42 km), który ruszy z miejskiego rynku w piątek, 30 lipca, o godzinie 19:35. Próba będzie transmitowana na żywo na antenie Motowizji oraz w internecie. Po niej załogi udadzą się na serwis zlokalizowany w Suchej Beskidzkiej (Plac Targowy). Na sobotę zaplanowano dwa odcinki specjalne, pokonywane trzykrotnie: OS 2/4/6 Przysłop (3,2 km) i OS 3/5/7 Sucha Beskidzka (3,0 km). Oesy wystartują odpowiednio o godzinach: 9:43, 12:56 i 16:09 oraz 9:58, 13:11 i 16:24. Na godzinę 16:36 zaplanowano metę rajdu, która odbędzie się na pięknych terenach zamku w Suchej Beskidzkiej.

– Valvoline Rajd Małopolski, mimo, że jest to zupełnie nowa impreza na rajdowej mapie Polski, zapowiada się naprawdę niesamowicie. Przebogata lista zgłoszeń w połączeniu z fantastyczną trasą sprawia, że jestem pewien, iż okaże się niebywałym sukcesem – także dzięki transmisji i relacji na naszej antenie – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

To dla nas wielki zaszczyt, że już podczas pierwszej edycji Valvoline Rajdu Małopolski mamy przyjemność współpracować z Motowizją. Wierzę w to, że nasze starania pozwolą na stałe zagościć imprezie w rajdowym kalendarzu. Zapraszam wszystkich do śledzenia zmagań na antenie! – mówi przewodniczący komitetu organizacyjnego, Gabriel Borowy.

  • Valvoline Rajd Małopolski – na żywo – piątek, 30 lipca, godz. 19:15
  • Valvoline Rajd Małopolski – retransmisja – czwartek, 5 sierpnia, godz. 17:00
  • Valvoline Rajd Małopolski od środka – piątek, 13 sierpnia, godz. 16:00

Udostępnij!