Motowizja zaprasza na rajd Retro Carpathia 2021


3 lipca na Podkarpaciu odbędzie się druga edycja rajdu na regularność Retro Carpathia. Na trasach w rejonie Karpat wystartuje 30 załóg rywalizujących w Mistrzostwach Polski w Historycznych Rajdach na Regularność – wśród nich duet Motowizji Krzysztof i Agnieszka Mikulscy.

Retro Carpathia po raz pierwszy odbyła się w 2019 roku z inicjatywy Marcina Ścipienia. Dwudniowy rajd okazał się być niebywałym sukcesem i z nadzieją wyczekiwano kolejnej edycji. Niestety sytuacja pandemiczna sprawiła, że w minionym roku Retro Carpathia się nie odbyła.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 30 załóg. Trasa rajdu składa się z 13 odcinków Testu na Regularność (RT) o łącznej długości 204 kilometrów. Zawodnicy ruszą do rywalizacji o 10:30 z rynku w Boguchwale gdzie zakończą rajd o 19. Wcześniej cała stawka zatrzyma się na pół godziny na rynku w Pilznie o 15.

Miałem ogromną przyjemność wystartować w pierwszej edycji Retro Carpathii i byłem pod ogromnym wrażeniem. Wyjątkowe odcinki RT, które w dużej mierze opierały się o kultowe odcinki rajdowe czy trasy wyścigów górskich, połączone ze świetną organizacją sprawiły, że z marszu stał się jednym z najlepszych rajdów na regularność w Polsce. Nie mogło więc mnie zabraknąć na starcie. To będzie dobry trening przed pierwszą rundą HRSMP, Rajdem Nadwiślańskim – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Motowizja kolejny rok z rzędu jest patronem medialnym Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność. Na relację z Retro Carpathii zapraszamy w piątek, 9 lipca o 20:35

  • MPHRR 2021 – Retro Carpathia, piątek 9 lipca, godz. 20:35

Udostępnij!