Motowizja zaprasza na nowe, wyjątkowe programy „Z archiwum WRC” oraz „Historia WRC”!


Już od 17 listopada na antenie Motowizji zaprezentujemy archiwalne, nigdy wcześniej w Polsce nie emitowane odcinki WRC! Będą to obowiązkowe pozycje dla wszystkich fanów rajdów, a w szczególności mistrzostw świata.

17 listopada o godz. 20:00, w pierwszym odcinku „Z archiwum WRC” prześledzimy rozwój samochodów rajdowych od lat 80-tych ubiegłego stulecia do czasów współczesnych. Pokażemy jak ewoluowała myśl technologiczna od grupy B, przez grupę A, N aż do współczesnych WRC. Dowiecie się też czym charakteryzowały się samochody grupy S. Zaprezentujemy konstrukcje m.in. Lancii Delta Integrale oraz Toyoty Celica, wyjaśnimy na czym polegały różnice między poszczególnymi grupami. Odpowiemy na szereg kluczowych pytań dotyczących stylu jazdy tymi samochodami. Nie zabraknie również porównań samochodów rajdowych do wersji produkcyjnych.

Od poniedziałku 23 listopada widzowie Motowizji, będą mogli raz jeszcze przeżyć emocjonujące chwile rok po roku! O godz. 22.00 na antenie Motowizji zaprezentujemy podsumowanie sezonu 2001, w programie „Historia WRC”.
„To był wyjątkowy rok. Tak zażartej walki nie spodziewał się nikt. Nikt nie myślał, że sprawa mistrzowskiego tytułu rozstrzygnie się na ostatnich metrach. Mistrzem jeden jedyny raz w karierze za kierownicą Subaru został Brytyjczyk Richard Burns. To jeden z wielu powodów, dla którego podsumowanie sezonu 2001 po prostu trzeba zobaczyć. Nie spodziewałem się, że dostąpię kiedykolwiek zaszczytu opracowywania archiwów rajdowych mistrzostw świata. To dla mnie ogromne wyróżnienie. Ponadto to wspaniała lekcja historii, powrót do chwil, gdy jako młody chłopak, emocjonowałem się każdym rajdem, przeżywałem poszczególne starty kierowców, a później próbowałem ich naśladować w grze komputerowej sygnowanej nazwiskiem Colina McRae. Teraz wracam do tych chwil… i chcę aby identyczny powrót do przeszłości z Motowizją odbyli nasi widzowie” – przekonuje dziennikarz i komentator sportowy Motowizji – Łukasz Siudak.

W kolejnych odcinkach z cyklu „Historia WRC” będziemy prezentować kolejne sezony. Natomiast w następnej części „Z archiwum WRC” – już 24 listopada, pokażemy sylwetki „najlepszych z najlepszych” w jeździe m.in. po oblodzonej nawierzchni.

„Unikatowe produkcje „Historia WRC” i „Z archiwum WRC” przybliżą sylwetki, najbardziej utalentowanych kierowców pod względem jazdy na różnych nawierzchniach. Eric Carlsson, Björn Waldegard, Markku Alen, Walter Rohrl, to tylko kilku kierowców z długiej listy nazwisk, których w akcji zobaczą widzowie Motowizji. Ponadto w programie poznamy opinie byłych mechaników, inżynierów, menedżerów zespołów, którzy opowiadają o kulisach współpracy z poszczególnymi kierowcami.” – Krzysztof Mikulski, Prezes Motowizja Sp. z. o.o.

Udostępnij!