(Moto)Wizja Tygodnia – 9-16 stycznia


Coraz bliżej początek sezonu 2023 w sporcie motorowym, ale zanim to nastąpi, to jeszcze trochę powspominamy. W tym tygodniu między innymi podsumowanie rywalizacji w kartingowych mistrzostwach CIK-FIA, przypomnimy wydarzenia z końcu sezonu World RX i NASCAR Cup Series, ale także opowiemy historię jednej z największych legend polskiego motorsportu Sobiesława Zasady oraz dwóch wrogów, o których w latach dziewięćdziesiątych mówiła cała Ameryka.

>> Poniedziałek, 09.01

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

20:55 CIK-FIA Karting: podsumowanie sezonu 2022 (PREMIERA)

2022 rok w ramach kartingowych mistrzostw Europy i świata tradycyjnie stał pod znakiem zaciętej rywalizacji, także z udziałem Polaków. Nasi rodacy dzielnie walczyli o sukcesy w kategorii OK-Junior, a także kolejnej edycji Karting Academy Trophy.

>> Wtorek, 10.01

20:25 Kultowe Rajdowe: Łada 2107 

Dzisiaj w “Kultowych Rajdowych” opowiemy o jednej z najbardziej nietypowych i najbardziej widowiskowych rajdówek jakie możemy podziwiać na polskich odcinkach specjalnych – Ładzie 2107. Samochód, którym startuje w HRSMP rodzinny duet Witoldów (syn i ojciec) Molickich, jest uwielbiany przez kibiców.

>> Środa, 11.01

19:05 World RX 2022: Katalonia

Od 2015 roku na Circuit de Barcelona-Catalunya odbywają się także zawody rallycrossowe. Szansę na przypieczętowanie tytułu mistrza świata na torze w Montmelo miał dominator tegorocznego sezonu Johan Kristoffersson.

>> Czwartek, 12.01

18:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

>> Piątek, 13.01

20:00 NASCAR Unrivaled: Earnhardt vs Gordon

Lata dziewięćdziesiąte XX wieku w NASCAR zostały zdominowane przez dwóch kierowców – Dale’a Earnhardta Sr – jednego z najbardziej utytułowanych i najpopularniejszych zawodników w historii oraz Jeffa Gordona, który od pierwszych startów stanowił poważne zagrożenie. Ich rywalizacja emocjonowała kibiców przez wiele lat, a zarówno Earnhardt, jak i Gordon zyskali mnóstwo fanów oraz wrogów.

21:00 Motoikony: Sobiesław Zasada

Sobiesław Zasada to jedna z legendarnych “Motoikon”. W przeciągu swojej kariery rajdowej trzykrotnie zostawał mistrzem Europy, a także zdobył aż jedenaście tytułów mistrza Polski co czyni go najbardziej utytułowanym kierowcą rajdowym w historii naszego kraju.

>> Sobota, 14.01

10:35 Na Osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

15:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży. 

>> Niedziela, 15.01

12:00 Motojazda (PREMIERA

Marek Wieruszewski zaprasza do “garażu Motowizji”. W niebanalny, ale informatywny sposób  sprawdza na rynku dzieląc się swoimi przemyśleniami oraz opiniami na temat samochodu, które  testuje.  

12:30 Autoportret Ostrego (PREMIERA

Aleksander “Ostry” Ostrowski oprócz pasji do dwóch kółek, ma także słabość do czterech.  W Autoportrecie opowiada o tej części swojej miłości do motoryzacji.

20:00 NASCAR Cup Series: Bank of America ROVAL 400 (RETRANSMISJA

Na prośbę widzów przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę! Przed startem nowego sezonu pucharowej serii NASCAR przypomnimy wybrane wyścigi z 2022 roku. Tym razem przypomnimy co działo się na pętli drogowej Charlotte Motor Speedway, gdzie rozstrzygały się losy awansu do przedostatniej fazy playoffów.

>> Poniedziałek, 16.01

19:05 Magazyn WRC (PREMIERA)

W Magazynie WRC zapowiadamy najbliższą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata. Przypomnienie historii oraz poprzenich edycji, wywiady z zawodnikami, a także prezentacja tegorocznej trasy. Sezon zaczynamy tradycyjnie od Rajdu Monte Carlo.

23:00 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

Udostępnij!