(Moto)Wizja Tygodnia – 7-14 listopada


W ten weekend oczy polskich kibiców będą skupione przede wszystkim na Japonii, gdzie zakończy się sezon WRC, a Kajetan Kajetanowicz z Maciejem Szczepaniakiem mogą zostać rajdowymi mistrzami świata WRC2. To i wiele innych ciekawych rzeczy zobaczycie na antenie Motowizji.

>> Poniedziałek, 07.11

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

>> Wtorek, 08.11

18:00 FIA Motorsport Games: podsumowanie edycji 2022 (PREMIERA)

W 2019 roku FIA pierwszy raz zorganizowało Igrzyska Sportów Motorowych. Sytuacja pandemiczna nie pozwoliła przeprowadzić Motorsport Games w dwóch ostatnch latach, ale w końcu zawodnicy z całego świata – w tym z Polski – walczyli o medale na francuskim torze Paul Ricard.

22:00 NASCAR Cup Series: podsumowanie Championship Race (PREMIERA)

Czterech najlepszych kierowców sezonu 2022 stanęło do finałowej potyczki o mistrzostwo w NASCAR Cup Series. W wyścigu na Phoenix Raceway liczyło się tylko jedno – kto z tej grupy dojedzie do mety jako pierwszy.

>> Środa, 09.11

19:05 NASCAR Whelen Euro Series: podsumowanie rundy w Grobniku (PREMIERA)

Chorwacki Autodrom Grobnik pojawił się w kalendarzu europejskiej dywizji NASCAR tymczasowo, jako nagłe zastępstwo w pandemicznym sezonie 2020. Malowniczy i mało znany obiekt tak przypadł do gustu zawodnikom, że ma już stałe miejsce w sezonie, a w tym roku jest finałową areną zmagań.

21:25 Ferrari Challenge Europe: podsumowanie rundy w Imoli (PREMIERA)

Na koniec sezonu 2022 kierowcy Ferrari Challenge Europe oraz innych cykli kontynentalnych zjechali się do Imoli na wielki finał tegorocznych kampanii. Na torze imienia założyciela Ferrari – Enzo – i jego syna Dino poznaliśmy mistrzów w sumie trzech różnych cykli.

>> Czwartek, 10.11

18:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

20:00 Motorsport Wizja (PREMIERA)

Kultowy już magazyn Motowizji o polskim motorsporcie powraca na antenę po zimowej przerwie. Podsumowanie krajowych zawodów i startów naszych rodaków za granicą.

21:00 Inmotorsport.tv originals (PREMIERA)

Kolejny dokument zza kulis polskiego motorsportu. Dzięki ekipie Inmotorsport.tv będzie można zobaczyć jak naprawdę wyglądają rajdy, czego wymagają i co się dzieje, kiedy samochody stoją pod namiotami.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

22:30 NASCAR The Pace Lap (PREMIERA)

Cotygodniowy magazyn o NASCAR powraca na antenę Motowizji! Podsumowania minionego weekendu, zapowiedź nadchodzących wyścigów i wywiady z najważniejszymi osobami z padoku.

>> Piątek, 11.11

23:40 WRC: Rajd Japonii – OS9 Lake Mikawako 1 (NA ŻYWO)

13:10 (sobota) WRC: Rajd Japonii – OS9 Lake Mikawako 1 (RETRANSMISJA)

Rajd Japonii miał wrócić już w 2020 roku, ale sytuacja na świecie sprawiła, że dopiero teraz możemy udać się do “kraju kwitnącej wiśni” wraz z najlepszymi rajdowcami świata. Jedyny Japończyk w hybrydowych autach WRC Takamoto Katsuta będzie z całą pewnością ulubieńcem publiczności i na “swojej ziemi” może zakończyć swój najlepszy sezon w karierze w fenomenalnym stylu.

>> Sobota, 12.11

05:30 WRC: Rajd Japonii – OS12 Lake Mikawako 2 (NA ŻYWO)

19:35 WRC: Rajd Japonii – OS12 Lake Mikawako 2 (RETRANSMISJA)

23:40 WRC: Rajd Japonii – OS15 Asahi Kougen 1 (NA ŻYWO)

13:10 (niedziela) WRC: Rajd Japonii – OS15 Asahi Kougen 1 (RETRANSMISJA)

Asfaltowe odcinki specjalne Rajdu Japonii kończą tegoroczną rywalizację w WRC. Próba wzdłuż jeziora Mikawa stanowi jednen z najbardziej malowniczych odcinków specjalnych tego rajdu, a kręty i stromy oes Asahi Kougen może zdecydować o losach rywalizacji nie tylko w ten weekend, ale także całym sezonie jako, że będzie to power stage.

10:35 Na osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

16:00 Gala Podsumowania Sezonu Miniżużlowego 2022 (NA ŻYWO)

Z roku na rok coraz więcej młodych zawodników decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody w “czarnym sporcie”. Na specjalnej gali podsumujemy tegoroczną rywalizację w ramach miniżużla.

18:35 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży. 

>> Niedziela, 13.11

06:00 WRC: Rajd Japonii – OS19 Asahi Kougen 2 [powerstage] (NA ŻYWO)

18:55 WRC: Rajd Japonii – OS19 Asahi Kougen 2 [powerstage] (RETRANSMISJA)

Na ten moment kibice rajdowi w Polsce czekali od 2013 roku. Załoga ORLEN Rally Team Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak może zostać rajdowymi mistrzami świata w kategorii WRC2. To może być historyczny odcinek specjalny, którego nie można przegapić!

>> Poniedziałek, 14.11

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

21:55 WRC: Rajd Japonii (PREMIERA)

Po ponad dekadzie przerwy Japonia wreszcie wróciła do kalendarza WRC. Na asfaltowych odcinkach specjalnych wokół Nagoi o tytuł mistrzowski w WRC2 walczyli Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak.

23:00 FIA Motorsport Games 2022: podsumowanie GT Cup (PREMIERA)

Załogi z trzynastu państw rywalizowały o medale podczas Igrzysk Sportów Motorowych w GT Cupie. W dyscyplinie w której Polska w 2019 roku zdobyła srebro nasz kraj w tegorocznej edycji reprezentowali Karol Basz oraz Marcin Jedliński.

Udostępnij!