(Moto)Wizja Tygodnia – 28 marca – 4 kwietnia


Wiosna za oknami, wiosna także w Motowizji – powracają kolejne serie wyścigowe jak Ferrari Challenge Europe, zadebiutuje GT World Challenge Europe, zobaczycie też materiały z WRC Archiwum, a także finałowe odcinki specjalne Memoriału Kuliga i Bublewicza. Oto co przygotowaliśmy dla Was w tym tygodniu.

>> Poniedziałek, 28.03

18:00 Motoikony – Andrzej Wodziński

Historia jednego z weteranów polskiego sportu motorowego. Andrzej Wodziński swoją karierę rozpoczynał w latach siedemdziesiątych, a po prawie trzydziestu latach przerwy wrócił do rywalizacji i do dzisiaj startuje w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

21:30 Twierdza Winter Cup 2022 (PREMIERA)

Na rozgrzewkę przed tegorocznym Pucharem Toru Modlin, organizatorzy przygotowali wyjątkową imprezę w Twierdzy Modlin – Twierdza Winter Cup. Zawodnicy-amatorzy rywalizowali na wyjątkowej trasie w iście rajdowym stylu.

>> Wtorek, 29.03

20:00 FIA ERC – podsumowanie Rajdu Azorów (PREMIERA)

Po rozpoczęciu sezonu w Fafe, Rajdowe Mistrzostwa Europy pozostały w Portugalii. Załogi udały się jednak poza część kontynentalną na malownicze Azory.

(Copyright: Rodrigo Saldanha Fotografia/FIA ERC)

22:00 NASCAR Cup Series – podsumowanie wyścigu EchoPark Automotive Grand Prix (PREMIERA)

Pierwszy w tym roku wyścig NASCAR Cup Series na torze drogowym. Rok temu Circuit of The Americas zadebiutowało w kalendarzu najpopularniejszej serii wyścigowej Ameryki, a kierowcy musieli zmierzyć się z ogromnymi opadami deszczu. Teraz pogoda w Texasie zapowiada się dużo lepiej!

(Copyright: Logan Riely/Getty Images/NASCAR)

>> Środa, 30.03

21:20 DTM Esports Championship – Norisring (PREMIERA)

Druga runda DTM Esports Championship miała miejsce na najsłynniejszym torze ulicznym Europy Środkowej. Simracerzy zmierzyli się na wirtualnej wersji Norisringu w Norymbergii.

(Copyright: DTM)

>> Czwartek, 31.03

21:00 Inmotorsport.tv originals (PREMIERA)

Kolejny dokument zza kulis polskiego motorsportu. Dzięki ekipie Inmotorsport.tv będzie można zobaczyć jak naprawdę wyglądają rajdy, czego wymagają i co się dzieje, kiedy samochody stoją pod namiotami.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

22:30 NASCAR The Pace Lap (PREMIERA)

Cotygodniowy magazyn o NASCAR powraca na antenę Motowizji! Podsumowania minionego weekendu, zapowiedź nadchodzących wyścigów i wywiady z najważniejszymi osobami z padoku.

>> Piątek, 01.04

22:00 Motoikony – Lesław Orski (PREMIERA)

Premierowy odcinek autorskiej serii Motowizji, którego bohaterem jest Lesław Orski, kilkukrotny rajdowy mistrz i wicemistrz Polski znany ze swojej bezkompromisowości na trasie. Razem z Tomaszem Chmielem stworzył zespół, który osiągnął wiele sukcesów w latach 1985-1994.

(Copyright: FBF Media)

>> Sobota, 02.04

10:00 Trucker Club (PREMIERA)

Polscy truckerzy, ale od innej strony! Kierowcy i właściciele pojazdów ciężarowych opowiadają o sobie i swych maszynach pokazując jak wygląda ich praca, ale i odpoczynek oraz rozrywka.

10:35 Na osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

14:10/16:40 Ferrari Challenge Europe – Portimao (NA ŻYWO)

Nowy sezon monomarkowego pucharu Ferrari rozpoczął się na torze w Portimao, gdzie ostatnio rywalizowano w 2020 roku. Transmisja sobotnich wyścigów Trofeo Pirelli i Coppa Shell.

(Copyright: Ferrari S.p.A.)

15:20 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA, INNA GODZINA!)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży. 

>> Niedziela, 03.04

12:45 6. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – OS9 i OS10 (NA ŻYWO)

Odbywający się w Wieliczce rajd będący upamiętnieniem dwóch wielkich i tragicznie zmarłych polskich kierowców to nieformalne otwarcie sezonu rajdowego w naszym kraju. Transmisja z dwóch ostatnich odcinków specjalnych – Brzegi 3 i Węgrzce Wielkie Strefa.

(Copyright: Agencja UMA Agnieszka Wołkowicz)

14:50 GT World Challenge Europe – Imola (NA ŻYWO)

Nowość na antenie Motowizji! Najważniejsza seria wyścigów GT3 debiutuje na naszej antenie. Na początek odbędzie się trzygodzinny wyścig na włoskim torze Imola, gdzie lokalna publiczność będzie trzymała kciuki za jednego z największych sportowców w historii swojego kraju. Valentino Rossi, legenda wyścigów motocyklowych, rozpoczyna na dobre swoją przygodę z czterema kółkami i przejedzie cały sezon GT World Challenge Europe.

(Copyright: SRO/Dirk Bogaerts Photography)

18:35/19:40 Ferrari Challenge Europe – Portimao (RETRANSMISJA)

Nowy sezon monomarkowego pucharu Ferrari rozpoczął się na torze w Portimao, gdzie ostatnio rywalizowano w 2020 roku. Retransmisja niedzielnych wyścigów Trofeo Pirelli i Coppa Shell.

21:30 NASCAR Cup Series – Toyota Owners 400 (NA ŻYWO)

Kwiecień w pucharowej serii NASCAR rozpoczyna się od trzech wyścigów na short ovalach. Początek tej fazy sezonu miał miejsce na Richmond Raceway o długości 3/4 mili.

>> Poniedziałek, 04.04

18:00 WRC Archiwum: od Grupy A do aut WRC (PREMIERA)

Gdy okazało się, że samochody Grupy B są zbyt niebezpiecznie, w rajdowych mistrzostwach świata zadebiutowała nowa kategoria pojazdów – Grupa A. Rozpoczęła ona drogę do czasów współczesnych, gdzie na przełomie wieków zadebiutowała pierwsza generacja samochodów WRC.

(Copyright: GEPA pictures/Red Bull Content Pool)

Udostępnij!