(Moto)Wizja Tygodnia – 27 czerwca – 4 lipca


Tydzień w Motowizji zaczynamy od gorącego podsumowania Rajdu Safari. Przez kolejne dni na antenie rządzić będą retransmisje z Rajdu Polski oraz podsumowanie z WRX, czyli Rallycrosowych Mistrzostw Świata. W weekend rajdowe emocje na żywo – transmisja z kolejnego etapu Rajdowych Mistrzostw Europy – Rajdu Łotwy.

>> Poniedziałek, 27.06

17:00 ORLEN 78. Rajd Polski – retransmisja OS1 Mikołajki Arena 1 (PREMIERA)

Tegoroczna edycja najważniejszej imprezy sportu samochodowego w naszym kraju rozpoczęła się w piątkowy wieczór. Załogi rywalizowały na wyjątkowym torze rajdowym Mikołajki Arena.

19:25 CIK-FIA Karting: podsumowanie zawodów w Cremonie (PREMIERA)

Włoski tor Cremona zadebiutował w kalendarzu mistrzostw CIK-FIA. Na obiekcie w Lombardii wyłoniono kartingowych mistrzów Europy klas KZ i KZ2.

21:30 Porsche Carrera Cup Deutschland: podsumowanie rundy na Imoli (PREMIERA)

Zagranicznych podróży niemieckiego pucharu Porsche Carrera ciąg dalszy. Po rundach w Belgii i Austrii, zawodnicy PCCD rywalizowali na włoskiej Imoli.

22:00 WRC: Rajd Safari (PREMIERA)

Jedna z najbardziej kultowych imprez rajdowych w historii – Rajd Safari – powróciła rok temu do kalendarza WRC. Mimo, że rajd w Kenii nie odbiega długością od pozostałych eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata jak to było przed laty, to wciąż jest to jeden wielki test wytrzymałości samochodów oraz ich załóg. Swój debiut na afrykańskiej ziemi zaliczyła załoga LOTOS Rally Team Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak.

>> Wtorek, 28.06

12:00 WRC Archiwum: Rajd Portugalii 2014 (PREMIERA)

Natura wtrąciła swoje trzy grosze do rywalizacji podczas Rajdu Portugalii w 2014 roku. Opady deszczu namieszały w stawce, a w trakcie weekendu część faworytów musiała się tłumaczyć z mniej lub bardziej spektakularnych wypadków.

17:00 ORLEN 78. Rajd Polski – retransmisja OS2 Krzywe 1/OS3 Wojnasy 1/OS4 Wieliczki 1 (PREMIERA)

Właściwa część rywalizacji w tegorocznym Rajdzie Polski zaczęła się od trzech prób w sobotni poranek. Mimo, że nie padało, to część załóg miała problemy już na początku rywalizacji.

20:25 Formula Regional European Championship: podsumowanie rundy w Zandvoort (PREMIERA)

Przyszłe gwiazdy motorsportu walczyły w Holandii na torze Zandvoort. Obiekt nad Morzem Północnym był areną zmagań piątej rundy europejskiej Formuły Regionalnej.

22:00 NASCAR Cup Series – podsumowanie wyścigu Ally 400 (PREMIERA)

Drugi rok z rzędu kierowcy NASCAR pojawili się w stolicy muzyki country. Nashville Superspeedway to unikatowy “cookie cutter” od długości 1.3 mili i betonowej nawierzchni.

>> Środa, 29.06

12:00 WRC Archiwum: Rajd Argentyny 2014 (PREMIERA)

Zmagania na szutrowych odcinkach specjalnych wokół Villa Carlos Paz w 2014 roku przebiegała pod dyktando zawodników w Volkswagenach. Górą tym razem nie był jednak Sebastien Ogier.

15:00 ORLEN 78. Rajd Polski – retransmisja OS5 Krzywe 2/OS6 Wojnasy 2/OS7 Wieliczki 2/OS8 Mikołajki Arena (PREMIERA)

Sobotnia pętla popołudniowa Rajdu Polski zmieniła losy rywalizacji. Drobny błąd wykluczył jednego z faworytów i otworzył drogę do historycznego wyniku.

19:10 World Rallycross – podsumowanie rundy na Nurburgringu (2021) (PREMIERA)

Debiut na antenie Motowizji oraz zapowiedź tego, co czeka nas w tym roku. Na zaśnieżonym Nurburgringu zakończyła się era pojazdów spalinowych w rallycrossowych mistrzostwach świata, gdzie do samego końca w niezwykle nietypowych warunkach toczyła się walka o tytuł między czwórką zawodników.

20:15 Magazyn Motowizja (PREMIERA)

Najbardziej praktyczny magazyn motoryzacyjny. Testy aut popularnych na polskich drogach, porady i ciekawostki przydatne nie tylko przy zakupie, nowości i klasyki. Magazyn Motowizja, czyli prosto i praktycznie o motoryzacji.

>> Czwartek, 30.06

15:00 ORLEN 78. Rajd Polski – retransmisja OS9 Mikołajki Max 1/OS10 Świętajno 1/OS11 Miłki 1 (PREMIERA)

W walce o zwycięstwo zostało tylko dwóch realnych kandydatów – Miko Marczyk i Tom Kristensson. Szwed ruszył w pogoń za Polakiem, który musiał za wszelką cenę unikać przygód.

18:55 Isle of Man TT 2022: odcinek 4 (PREMIERA)

Przed każdym wyścigiem musi odbyć się sesja kwalifikacyjna – także podczas Isle of Man TT. Podsumowanie czasówek we wszystkich kategoriach motocyklowego wyścigu ulicznego.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

22:30 NASCAR The Pace Lap (PREMIERA)

Cotygodniowy magazyn o NASCAR powraca na antenę Motowizji! Podsumowania minionego weekendu, zapowiedź nadchodzących wyścigów i wywiady z najważniejszymi osobami z padoku.

>> Piątek, 01.07

12:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

15:00 ORLEN 78. Rajd Polski – retransmisja OS12 Mikołajki Max 2/OS13 Świętajno 2/OS14 Miłki 2 (PREMIERA)

Przeżyjmy raz jeszcze historyczne chwile podczas ORLEN 78. Rajdu Polski. Na trzech ostatnich próbach momentami serce stawało każdemu polskiemu kibicowi rajdowemu, ale ostatecznie spełnił się ten radosny scenariusz.

>> Sobota, 02.07

10:00 Trucker Club (PREMIERA)

Polscy truckerzy, ale od innej strony! Kierowcy i właściciele pojazdów ciężarowych opowiadają o sobie i swych maszynach pokazując jak wygląda ich praca, ale i odpoczynek oraz rozrywka.

10:35 Na osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

14:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży. 

15:00 GT World Challenge Europe – pierwszy wyścig w Misano (NA ŻYWO)

Szósta runda sezonu 2022 w GT World Challenge Europe ma miejsce na włoskim torze Misano. To obiekt doskonale znany przez jedną z największych gwiazd w stawce GTWC Valentino Rossiego, który trzykrotnie wygrywał na nim motocyklowe Grand Prix San Marino. Transmisja pierwszego wyścigu weekendu.

>> Niedziela, 03.07

11:30 Autoportret Ostrego (PREMIERA)

Aleksander “Ostry” Ostrowski oprócz pasji do dwóch kółek, ma także słabość do czterech. W Autoportrecie opowiada o tej części swojej miłości do motoryzacji.

12:00 Motojazda (PREMIERA)

Marek Wieruszewski zaprasza do “garażu Motowizji”. W niebanalny, ale informatywny sposób sprawdza na rynku dzieląc się swoimi przemyśleniami oraz opiniami na temat samochodu, które testuje. 

12:35/15:35 ERC: Rajd Łotwy – OS10 Tebra 1/OS12 Tebra 2 (powerstage) (NA ŻYWO)

Transmisje z Rajdowych Mistrzostw Europy będą obecne w Motowizji do końca roku! W ten weekend będziemy na łotewskim Rajdzie Lipawy, gdzie zobaczymy rywalizację na odcinku specjalnym Tebra stanowiącym w drugim przejeździe powerstage.

14:05 GT World Challenge Europe – drugi wyścig w Misano (NA ŻYWO)

Szósta runda sezonu 2022 w GT World Challenge Europe ma miejsce na włoskim torze Misano. To obiekt doskonale znany przez jedną z największych gwiazd w stawce GTWC Valentino Rossiego, który trzykrotnie wygrywał na nim motocyklowe Grand Prix San Marino. Transmisja drugi wyścigu weekendu.

18:15 Kartingowe Mistrzostwa Polski: Autodrom Słomczyn (RETRANSMISJA)

Reprezentanci obu polskich pucharów kartingowych rywalizują razem podczas jednych zawodów – Kartingowych Mistrzostw Polski! Druga z trzech rund tegorocznych zmagań odbędzie się na Autodromie Słomczyn. Retransmisja finałowej serii wyścigów.

21:00 NASCAR Cup Series – Kwik Trip 250 (NA ŻYWO)

Weekend Święta Niepodległości kierowcy NASCAR Cup Series od zeszłego roku spędzają na torze Road America. Malowniczy obiekt w stanie Wisconsin to najdłuższy tor w kalendarzu pucharowej serii NASCAR.

>> Poniedziałek, 04.07

18:00 WRC Archiwum: Rajd Finlandii 2014 (PREMIERA)

Zwycięstwo w Rajdzie Argentyny, drugie w sezonie 2014, dodało wiatru w żagle Jari-Mattiemu Latvali. Fin miał realne szanse powalczyć o tytuł mistrza świata, a jedną z okazji do pokazania swoich aspiracji była domowa runda.

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

20:55 ADAC GT Masters: podsumowanie rundy w Zandvoort (PREMIERA)

Ostatnia z zagranicznych rund ADAC GT Masters miała miejsce w Holandii. Kierowcy pojawili się na położonym nad Morzem Północnym torze w Zandvoort.

21:30 WRC z Kajetanem Kajetanowiczem: Rajd Kenii (PREMIERA)

Załoga LOTOS Rally Team udała się w wyjątkową wyprawę. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak podjęli się startu w legendarnym Rajdzie Safari. Celem była nauka jazdy w wyjątkowo trudnych warunkach, pójście w ślady Sobiesława Zasady i – przede wszystkim – kolejne cenne punkty do klasyfikacji WRC2.

21:55 WRC: środek sezonu (PREMIERA)

Po sześciu rajdach z trzynastu jest dobra okazja, by podsumować jak poszła pierwsza połowa sezonu 2022 załogom i zespołom WRC. Kto najlepiej wszedł w erę hybrydowych samochodów Rally1, a kto jeszcze musi gonić za rywalami?

Udostępnij!