(Moto)Wizja Tygodnia – 25 kwietnia – 2 maja


Ledwo co mieliśmy święta, a tu zaraz kolejny długi weekend. W majówkę polecamy – jak zwykle – Motowizję, bo przygotowaliśmy dla Was ogrom propozycji ze świata motoryzacji i motorsportu.

>> Poniedziałek, 25.04

18:00 WRC Archiwum: Do ostatnich metrów (PREMIERA)

Zwycięstwo od porażki potrafią dzielić ułamki sekund. Pokazujemy wybrane rajdy z archiwum WRC, gdzie walka o wygraną toczyła się do samego końca.

21:00 DTM – zapowiedź sezonu 2022 (PREMIERA)

Po pasjonującym do samego końca sezonie 2021, DTM wkracza w drugi rok ery GT3. W tym roku kierowcy pojadą na ośmiu torach w Niemczech, Austrii, Włoszech i Portugalii.

22:05 FIA Rajdowe Mistrzostwa Świata – podsumowanie Rajdu Chorwacji (PREMIERA)

Po dwóch miesiącach przerwy najlepsze rajdowe załogi świata wróciły do rywalizacji. Po udanym debiucie w 2021 roku, Rajd Chorwacji ponownie znalazł się w kalendarzu WRC. 

>> Wtorek, 26.04

18:00 WRC Archiwum: Jak zbudować rajdówkę (PREMIERA)

Współczesne samochody startujące w WRC bazują na modelach drogowych. Zanim jednak auto z salonu trafi na odcinek specjalny musi przejść poważną przebudowę.

22:00 NASCAR Cup Series – podsumowanie wyścigu GEICO 500 (PREMIERA)

Kierowcy NASCAR Cup Series nie mają ani chwili przerwy. Z jednego z najkrótszych owali w kalendarzu przenieśli się na najdłuższy. Talladega Superspeedway, miejsce, gdzie “big one” jest gwarantowany, była areną zmagań dziesiątej rundy sezonu 2022.

>> Środa, 27.04

18:00 WRC Archiwum: Rajd Monte Carlo 2013 (PREMIERA)

Sezon 2013 w Rajdowych Mistrzostwach Świata był startem nowej ery. Po latach dominacji, Sebastien Loeb postanowił spróbować swoich sił w innych formach motorsportu. Citroen i Ford zyskali nowego rywala w postaci Volkswagena z Sebastienem Ogierem jako tym, który miał zastąpić swego rodaka i imiennika na tronie króla rajdów. Niezwykle zaśnieżony Rajd Monte Carlo otwierał tamten sezon i – podobnie jak w tym roku – widzieliśmy przede wszystkim pojedynek Sebastiena z Sebastienem.

19:40 Unitel Mazda MX-5 Esports – PPDM 2022: podsumowanie 3. rundy (PREMIERA)

Kwietniowa faza rywalizacji w Unitel Mazda MX-5 Esports zakończyła się na innym znanym japońskim obiekcie. Areną trzeciej rundy sezonu była wirtualna wersja Okayamy, gdzie w latach ’90 odbywało się GP Pacyfiku Formuły 1.

21:30 DTM Esports Championship – Red Bull Ring (PREMIERA)

Rywalizacja w DTM Esports Championship wkracza w decydującą fazę. Przedostatnia runda miała miejsca na austriackim Red Bull Ringu.

>> Czwartek, 28.04

18:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

20:00 Motorsport Wizja (PREMIERA)

Kultowy już magazyn Motowizji o polskim motorsporcie powraca na antenę po zimowej przerwie. Podsumowanie krajowych zawodów i startów naszych rodaków za granicą.

20:30 Magazyn Pitbike.tv (PREMIERA

Wszystko, co najważniejsze w świecie mini motocykli pit bike. Relacje z zawodów, wieści z treningów,  a także porady ekspertów i trenerów. Stała pozycja dla pasjonatów najmłodszej, ale najszybciej się  rozwijającej formy sportu motocyklowego w Polsce. 

21:00 Inmotorsport.tv originals (PREMIERA)

Kolejny dokument zza kulis polskiego motorsportu. Dzięki ekipie Inmotorsport.tv będzie można zobaczyć jak naprawdę wyglądają rajdy, czego wymagają i co się dzieje, kiedy samochody stoją pod namiotami.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

22:30 NASCAR The Pace Lap (PREMIERA)

Cotygodniowy magazyn o NASCAR powraca na antenę Motowizji! Podsumowania minionego weekendu, zapowiedź nadchodzących wyścigów i wywiady z najważniejszymi osobami z padoku.

>> Piątek, 29.04

20:00 RSMP Raport/HRSMP 2022 – Rajd Świdnicki-KRAUSE (PREMIERA)

Kolejny rok z rzędu Motowizja relacjonuje zmagania dwóch najważniejszych cykli rajdowych w Polsce. Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski i Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski rozpoczęły swój sezon od jednego z najbardziej legendarnych imprez w naszym kraju jakim jest Rajd Świdnicki-KRAUSE, który odbył się w tym roku po raz pięćdziesiąty.

>> Sobota, 30.04

10:00 Trucker Club (PREMIERA)

Polscy truckerzy, ale od innej strony! Kierowcy i właściciele pojazdów ciężarowych opowiadają o sobie i swych maszynach pokazując jak wygląda ich praca, ale i odpoczynek oraz rozrywka.

10:35 Na osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

15:15 Euroformula Open – pierwszy wyścig na Estoril (NA ŻYWO)

W portugalskim Estoril rozpocznie się dziewiąty sezon Euroformuły Open – serii juniorskiej na poziomie Formuły 3. Tegoroczna stawka serii bazującej w rejonie Półwyspu Iberyjskiego ponownie składa się z wielu przyszłych gwiazd motorsportu. Transmisja pierwszego wyścigu weekendu.

16:15 International GT Open – pierwszy wyścig na Estoril (NA ŻYWO)

Wraz z Euroformułą Open, w Portugalii pojawiło się tradycyjnie International GT Open. Mistrzostwa GT3 przeżywają swój rozkwit, co oznacza więcej załóg i więcej walki. W Ferrari ekipy Kessel Racing zobaczymy Romana Ziemiana znanego widzom Motowizji z wyścigów Ferrari Challenge Europe. Transmisja pierwszego wyścigu weekendu.

17:50 Mistrzostwa Polski Rallycross – podsumowanie 2. rundy sezonu 2022 (PREMIERA)

Po starcie sezonu w Poznaniu, najlepsi polscy kierowcy rallycrossowi wrócili pod Warszawę. Druga runda sezonu 2022 miała miejsce na Autodromie Słomczyn.

18:45 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA, INNA GODZINA!)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży. 

19:10 ROK Cup Poland – 2. runda sezonu 2022 (PREMIERA)

Zawodnicy pucharu ROK Cup Poland pozostali na Kartodromie Bydgoszcz, gdzie tydzień temu odbywała się pierwsza eliminacja Kartingowych Mistrzostw Polski. Skrót transmisji z drugiej rundy sezonu 2022.

20:50 WRC Archiwum: Ciepło/Zimno (PREMIERA)

Rajdowe Mistrzostwa Świata odbywają się w przeróżnych częściach globu. Załogi muszą się mierzyć nie tylko z rywalami, ale także pogodą, która potrafi być naprawdę ekstremalna.

>> Niedziela, 01.05

10:45/15:45 Euroformula Open – drugi i trzeci wyścig na Estoril (NA ŻYWO)

W portugalskim Estoril rozpocznie się dziewiąty sezon Euroformuły Open – serii juniorskiej na poziomie Formuły 3. Tegoroczna stawka serii bazującej w rejonie Półwyspu Iberyjskiego ponownie składa się z wielu przyszłych gwiazd motorsportu. Transmisja drugiego oraz trzeciego wyścigu weekendu.

12:00/17:00 GT World Challenge Europe – pierwszy i drugi wyścig na Brands Hatch (NA ŻYWO)

Sprinterska faza sezonu GT World Challenge Europe rusza na brytyjskim torze Brands Hatch w hrabstwie Kent. Na “tradycyjnym”, dosyć wąskim i krótkim obiekcie nieopodal Londynu zobaczymy dwa godzinne wyścigi z udziałem Igora Waliłki, który pojedzie cały sezon Sprint Cup.

16:15 International GT Open – drugi wyścig na Estoril (NA ŻYWO)

Wraz z Euroformułą Open, w Portugalii pojawiło się tradycyjnie International GT Open. Mistrzostwa GT3 przeżywają swój rozkwit, co oznacza więcej załóg i więcej walki. W Ferrari ekipy Kessel Racing zobaczymy Romana Ziemiana znanego widzom Motowizji z wyścigów Ferrari Challenge Europe. Transmisja drugiego wyścigu weekendu.

21:00 NASCAR Cup Series – DuraMAX Drydene 400 (NA ŻYWO)

Na początku maja kierowcy puchar serii NASCAR rywalizowali na “betonowym potworze” jak nazywa się potocznie tor w Dover. Wyjątkowa nawierzchnia stanowi dodatkowe wyzwanie na jednomilowym obiekcie.

>> Poniedziałek, 02.05

18:00 WRC Archiwum: Rajd Szwecji 2013 (PREMIERA)

Sebastien Loeb i Sebastien Ogier spotkali się po raz drugi w sezonie 2013 na trasach Rajdu Szwecji, który odwiedził także Norwegię. Ponownie mieliśmy walkę do niemal ostatnich metrów, tym razem z odwrotnym wynikiem niż w Monako.

19:05 ADAC GT Masters – podsumowanie rundy w Oschersleben (PREMIERA)

Piętnasty sezon ADAC GT Masters rozpoczął się tradycyjnie od zmagań w Saksonii. Na Motorsport Arenie Oschersleben rywalizowały 23 załogi reprezentujące pięć różnych marek.

21:30 WRC z Kajetanem Kajetanowiczem – Rajd Chorwacji (PREMIERA)

Najlepszy polski duet rajdowy Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak rozpoczął tegoroczną kampanię w WRC2 od Rajdu Chorwacji. W niezwykle trudnych warunkach pogodowych załoga LOTOS Rally Team musiała unikać błędów w rywalizacji z głównym rywalem z zeszłego roku Yohanem Rosselem.

Udostępnij!