(Moto)Wizja Tygodnia – 21-28 marca


Nowy tydzień, nowa (Moto)Wizja Tygodnia, a w niej m.in. premierowe odcinki Karting Raport i Pit Bike.tv a także transmisje wyścigów Hankook 24h Series prosto z Toskanii oraz NASCAR Cup Series z Teksasu.

>> Poniedziałek, 21.03

21:00 Karting Raport (PREMIERA)

Magazyn o fundamencie sportu samochodowego, jakim jest karting. Doniesienia z polskich i zagranicznych torów połączone z dawką historii i prezentacji tych, których nazwiska warto sobie zapisać w notesie i obserwować w najbliższych latach.

21:30 Rally Fenix 2022 – dzień 7. (PREMIERA)

Po raz drugi w Tunezji odbył się Fenix Rally – rajd terenowy tradycjami nawiązującymi do Rajdu Dakar. Załogi rywalizowały wśród wydm i piasku Sahary. Podsumowanie siódmego, finałowego dnia rywalizacji.

>> Wtorek, 22.03

22:00 NASCAR Cup Series – podsumowanie wyścigu Folds of Honor QuickTrip 500 (PREMIERA)

Tor Atlanta Motor Speedway przeszedł zimą sporą przemianę. Zwiększono nachylenie zakrętów, tak by zawodnicy pucharowej serii NASCAR Cup Series mogli jechać jeszcze szybciej, a wyścigi przypominały te na superspeedwayach w Daytonie i Talladedze.

>> Środa, 23.03

21:00 Magazyn Motowizja (PREMIERA)

Najbardziej praktyczny magazyn motoryzacyjny. Testy aut popularnych na polskich drogach, porady i ciekawostki przydatne nie tylko przy zakupie, nowości i klasyki. Magazyn Motowizja, czyli prosto i praktycznie o motoryzacji.

22:30 Dekady NASCAR – Lata ‘80

Lata 80. w Stanach Zjednoczonych to czas wyjątkowy w popkulturze. To przełożyło się także na NASCAR, które rozpoczynało swoją drogę do statusu jednego z najbardziej ulubionych sportów kraju. W dokumencie z cyklu “Dekady NASCAR” przybliżymy te wyjątkowe czasy.

>> Czwartek, 24.03

21:00 Magazyn Pitbike.tv (PREMIERA)

Wszystko, co najważniejsze w świecie mini motocykli pit bike. Relacje z zawodów, wieści z treningów, a także porady ekspertów i trenerów. Stała pozycja dla pasjonatów najmłodszej, ale najszybciej się rozwijającej formy sportu motocyklowego w Polsce.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

22:30 NASCAR The Pace Lap (PREMIERA)

Cotygodniowy magazyn o NASCAR powraca na antenę Motowizji! Podsumowania minionego weekendu, zapowiedź nadchodzących wyścigów i wywiady z najważniejszymi osobami z padoku.

>> Piątek, 25.03

20:00 e-Andros Trophy 2021-2022 – Andorra

Jedyna zagraniczna runda Trophy Andros tradycyjnie odbyła się w Andorze. Kierowcy w elektrycznych samochodach ścigali się na najwyżej położonym permanentnym torze wyścigowym nieopodal Pas de la Casa.

>> Sobota, 26.03

10:00 Trucker Club (PREMIERA)

Polscy truckerzy, ale od innej strony! Kierowcy i właściciele pojazdów ciężarowych opowiadają o sobie i swych maszynach pokazując jak wygląda ich praca, ale i odpoczynek oraz rozrywka.

10:35 Na osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

12:55 Hankook 24h Series – 12h Mugello – część 1 (NA ŻYWO)

Europejska część sezonu 24h Series rozpoczyna się w słonecznej Toskanii. Załogi rywalizować będą w dwunastogodzinnym wyścigu na włoskim torze Mugello. Transmisja sobotniej części wyścigu (całość na żywo na Facebooku Motowizji)

15:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży. 

>> Niedziela, 27.03

8:55/14:00 Hankook 24h Series – 12h Mugello – część 2 (NA ŻYWO)

Europejska część sezonu 24h Series rozpoczyna się w słonecznej Toskanii. Załogi rywalizować będą w dwunastogodzinnym wyścigu na włoskim torze Mugello. Transmisja niedzielnej części wyścigu (całość na żywo na Facebooku Motowizji)

12:00 Motojazda (PREMIERA)

Marek Wieruszewski zaprasza do “garażu Motowizji”. W niebanalny, ale informatywny sposób sprawdza na rynku dzieląc się swoimi przemyśleniami oraz opiniami na temat samochodu, które testuje. W dzisiejszym odcinku sprawdzi nowego “Króla Lwa” dróg i szos – Peugeota 308.

12:30 Autoportret Ostrego (PREMIERA)

Aleksander “Ostry” Ostrowski oprócz pasji do dwóch kółek, ma także słabość do czterech. W Autoportrecie opowiada o tej części swojej miłości do motoryzacji.

20:30 NASCAR Cup Series – EchoPark Automotive Grand Prix (NA ŻYWO)

Pierwszy w tym roku wyścig NASCAR Cup Series na torze drogowym. Rok temu Circuit of The Americas zadebiutowało w kalendarzu najpopularniejszej serii wyścigowej Ameryki, a kierowcy musieli zmierzyć się z ogromnymi opadami deszczu. Teraz pogoda w Texasie zapowiada się dużo lepiej!

>> Poniedziałek, 28.03

18:00 Motoikony – Andrzej Wodziński

Historia jednego z weteranów polskiego sportu motorowego. Andrzej Wodziński swoją karierę rozpoczynał w latach siedemdziesiątych, a po prawie trzydziestu latach przerwy wrócił do rywalizacji i do dzisiaj startuje w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Udostępnij!