(Moto)Wizja Tygodnia – 21-28 listopada


W tym tygodniu w Motowizji przede wszystkim będziemy wspominać, co działo się przez cały rok w WRC. Podsumujemy wyjątkowy sezon 2022, a w tym również to jak wyglądały zmagania Kajetana Kajetanowicza w WRC2. Jako że zima powoli daje o sobie znać w śnieżnym wydaniu, to przypominymy także co działo się rok temu w Trophee Andros podczas rundy w Andorze.

>> Poniedziałek, 21.11

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

21:30 Puchar Toru Modlin: runda V (PREMIERA)

Zmagania w ramach Pucharu Toru Modlin ponownie zakończyły się w listopadzie. Finałowa runda miała w sobie elementy znane nie tylko z całego sezonu, ale także z odbywającego się w 2020 i 2021 roku Tor Modlin Rally Show.

23:00 FIA Motorsport Games 2022: podsumowanie F4 Cup i TC Cup (PREMIERA)

W 2019 roku FIA pierwszy raz zorganizowało Igrzyska Sportów Motorowych. Sytuacja pandemiczna nie pozwoliła przeprowadzić Motorsport Games w dwóch ostatnch latach, ale w końcu zawodnicy z całego świata – w tym z Polski – walczyli o medale na francuskim torze Paul Ricard. Podsumowanie zmagań w konkurencjach F4 i Touring Car.

>> Wtorek, 22.11

20:20 Kultowe Rajdowe: Audi Quattro S1

Audi Sport Quattro S1 to prawdopodobnie najbardziej kultowe auto rajdowe czasów Grupy B. Co prawda nie odnosił takich sukcesów, jak wcześniejsze konstrukcje niemieckiej marki, jednak charakterystyczne nadwozie sprawiło, że mało który kibic rajdowy nie kojarzy tego samochodu.

>> Środa, 23.11

19:05 WRC: Rajd Japonii

Po ponad dekadzie przerwy Japonia wreszcie wróciła do kalendarza WRC. Na asfaltowych odcinkach specjalnych wokół Nagoi o tytuł mistrzowski w WRC2 walczyli Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak.

>> Czwartek, 24.11

18:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

20:00 Motorsport Wizja (PREMIERA)

Kultowy już magazyn Motowizji o polskim motorsporcie powraca na antenę po zimowej przerwie. Podsumowanie krajowych zawodów i startów naszych rodaków za granicą.

20:30 WRC z Kajetanem Kajetanowiczem (PREMIERA)

Tegoroczny sezon dla załogi ORLEN Rally Team był prawdziwą podróżą dookoła świata. Tegoroczna rywalizacja zakończyła się dla Kajetana Kajetanowicza i Maćka Szczepaniaka w Japonii, gdzie stanęli przed wyjątkową szansą zostania mistrzami świata WRC2.

21:00 Inmotorsport.tv originals (PREMIERA)

Kolejny dokument zza kulis polskiego motorsportu. Dzięki ekipie Inmotorsport.tv będzie można zobaczyć jak naprawdę wyglądają rajdy, czego wymagają i co się dzieje, kiedy samochody stoją pod namiotami.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

>> Piątek, 25.11

21:00 Motoikony: Paweł Owczyński (PREMIERA)

Dzisiaj w “Motoikonach” zapraszamy na historię Pawła Owczyńskiego. Wieloletni prezes Automobilklubu Krakowskiego przed laty był dyrektorem kultowego Rajdu Krakowskiego, a obecnie zajmuje się także organizacją corocznego Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce.

22:00 Valvoline Garage (PREMIERA)

Kolejny odcinek programu pasjonatów motoryzacji dla pasjonatów. Jak zwykle zajrzymy za kulisy pracy w warsztacie, motorsporcie i nie tylko.

>> Sobota, 26.11

10:35 Na osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

15:35 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży.

>> Niedziela, 27.11

14:35 Andros e-Trophy 2021/22: podsumowanie zawodów w Andorze

Jedyna zagraniczna runda minionego sezonu Andros Trophy tradycyjnie odbyła się w Andorze. Kierowcy w elektrycznych samochodach ścigali się na najwyżej położonym permanentnym torze wyścigowym nieopodal Pas de la Casa.

19:55 World RX: Nurburgring

Podobnie, jak to było rok temu, sezon Rallycrossowych Mistrzostw Świata kończy się na Nurburgringu. Specyficzny mikroklimat gór Eifel sprawiał, że pogoda – jak zwykle – była kompletnie nieprzewidywalna.

>> Poniedziałek, 28.11

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

21:55 WRC: podsumowanie sezonu (PREMIERA)

2022 rok rozpoczął nową erę w historii rajdów samochodowych. Po raz pierwszy w najważniejszym cyklu rywalizowały auta hybrydowe. Polscy kibice bacznie śledzili za to walkę w kategorii WRC2, gdzie o tytuł mistrzów świata walczyli Kajetan Kajetanowicz z Maciejem Szczepaniakiem, a swój debiut w mistrzostwach zaliczyli Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk.

23:00 FIA Motorsport Games 2022: podsumowanie GT Sprint (PREMIERA)

Nowością na tegorocznych Igrzyskach Sportów Motorowych była rywalizacja w autach GT3, ale w formie sprinterskiej. O medale dla swoich państw walczyły największe gwiazdy tej kategorii z Mirko Botolottim, Driesem Vanthoorem i Mattem Campbellem na czele.

Udostępnij!