(Moto)Wizja Tygodnia – 20-27 czerwca


Powoli kończymy pierwszą połowę roku. W tym tygodniu na antenie Motowizji będzie sporo wyścigów aut GT, po krótkiej przerwie wróci NASCAR Cup Series, a także przypomnimy sobie, co działo się podczas ORLEN 78. Rajdu Polski oraz w trakcie finałów Srebrnego oraz Brązowego Kasku.

>> Poniedziałek, 20.06

18:00 WRC Archiwum: Rajd Monte Carlo 2014 (PREMIERA)

Sebastien Ogier przyjeżdżał na swój pierwszy Rajd Monte Carlo w roli mistrza świata w rodzinne strony – do Gap, gdzie przeniesiono bazę imprezy. W kultowych zawodach swoją przygodę z WRC rozpoczął ponownie Hyundai, a Robert Kubica z Maćkiem Szczepaniakiem zaczęli tutaj swoją pierwszą pełną kampanię w topowej kategorii rajdowych mistrzostw świata.

>> Wtorek, 21.06

18:00 WRC Archiwum: Rajd Szwecji 2014 (PREMIERA)

Urzędujący mistrzowie świata nie mieli najłatwiejszego Rajdu Szwecji w 2014 roku. Sebastien Ogier z Julienem Ingrassią walczyli o dalsze pozycje, a na czele stawki znajdowali się ich koledzy zespołowi z ekipy Volkswagena.

20:20 ORLEN 78. Rajd Polski (PREMIERA)

Mazury ponownie stały się centrum europejskich rajdów. Na odcinkach szutrowych wokół Mikołajek ponownie rywalizowały załogi ERC, a gościnnie o wygraną rywalizowali Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem jeżdżący w tym roku głównie w WRC..

22:00 NASCAR Whelen Euro Series – podsumowanie rundy na Brands Hatch (PREMIERA)

Europejska dywizja NASCAR rywalizowała na najbardziej “owalnym” torze w kalendarzu. Stock cary pojawiły się na konfiguracji Indy toru Brands Hatch nieopodal Londynu.

>> Środa, 22.06

18:00 WRC Archiwum: Rajd Meksyku 2014 (PREMIERA)

Na szutrowych odcinkach w okolicach Leon, Sebastien Ogier wrócił do dominującej formy. Hyundaiowi udało się za to zdobyć pierwsze podium w WRC w historii swoich startów.

>> Czwartek, 23.06

18:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

18:55 Isle of Man TT 2022: odcinek 3 (PREMIERA)

Przed każdym wyścigiem musi odbyć się sesja kwalifikacyjna – także podczas Isle of Man TT. Podsumowanie czasówek we wszystkich kategoriach motocyklowego wyścigu ulicznego.

20:00 Motorsport Wizja (PREMIERA)

Kultowy już magazyn Motowizji o polskim motorsporcie powraca na antenę po zimowej przerwie. Podsumowanie krajowych zawodów i startów naszych rodaków za granicą.

20:30 Magazyn PitBike.tv (PREMIERA)

Wszystko, co najważniejsze w świecie mini motocykli pit bike. Relacje z zawodów, wieści z treningów, a także porady ekspertów i trenerów.

21:00 Inmotorsport.tv originals (PREMIERA)

Kolejny dokument zza kulis polskiego motorsportu. Dzięki ekipie Inmotorsport.tv będzie można zobaczyć jak naprawdę wyglądają rajdy, czego wymagają i co się dzieje, kiedy samochody stoją pod namiotami.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

22:30 NASCAR The Pace Lap (PREMIERA)

Cotygodniowy magazyn o NASCAR powraca na antenę Motowizji! Podsumowania minionego weekendu, zapowiedź nadchodzących wyścigów i wywiady z najważniejszymi osobami z padoku.

>> Piątek, 24.06

19:05 FIA Pure Motorsport (PREMIERA)

Pełnia różnorodności sportu samochodowego w jednym programie. W magazynie FIA Pure Motorsport relacje z wyjątkowych dyscyplin, historie lokalnych mistrzów i piękno prawdziwego motorsportu.

19:40 Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski – BMW M Cup 2022 (PREMIERA)

BMW M Cup to nowy cykl w ramach Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski gdzie zawodnicy rywalizują na identycznych BMW S 1000 RR. Pierwsza eliminacja odbyła się na Torze Poznań.

20:30 Valvoline Garage (PREMIERA)

Przed nami drugi odcinek programu Valvoline Garage, a w nim projekt nowego, customowego motocykla i kolejny start zespołu rajdowego, tym razem w najważniejszym wydarzeniu w kraju: Rajdzie Polski. Zajrzymy także do organizatorów Rajdu Małopolski i przyjrzymy się ostatnim przygotowaniom do zawodów.

21:00 GT World Challenge Europe – podsumowanie rundy na Zandvoort (PREMIERA)

Pierwsza połowa roku w GT World Challenge Europe zakończyła się w Holandii. Załogi w autach GT3 rywalizowały na nachylonych zakrętach toru w Zandvoort.

22:00 Motoikony – Zbigniew Cieślar

W tym odcinku Motoikon opowiemy historię Zbigniewa Cieślara. Jeden z najbardziej znanych pilotów rajdowych w ostatnich latach pomógł osiągać sukcesy wielu kierowcom i dyktował notatki między innymi Łukaszowi Sztuce.

>> Sobota, 25.06

10:00 Trucker Club (PREMIERA)

Polscy truckerzy, ale od innej strony! Kierowcy i właściciele pojazdów ciężarowych opowiadają o sobie i swych maszynach pokazując jak wygląda ich praca, ale i odpoczynek oraz rozrywka.

10:35 Na osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

12:35 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA, INNA GODZINA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży. 

12:55 ADAC GT Masters – pierwszy wyścig na Zandvoort (NA ŻYWO)

Ostatnia z zagranicznych rund ADAC GT Masters odbędzie w Holandii. Kierowcy pojawią się na położonym nad Morzem Północnym torze w Zandvoort. Transmisja pierwszego wyścigu weekendu.

14:30 Porsche Carrera Cup Deutschland – pierwszy wyścig na Zandvoort (NA ŻYWO)

Porsche Carrera Cup Deutschland kontynuuje podróże po Europie. Tym razem szansę na zaprezentowanie się przed rodakami zgromadzonymi na torze Zandvoort dostanie liczna grupa Holendrów z obrońcą tytułu Larrym Ten Voorde na czele. Transmisja pierwszego wyścigu weekendu.

18:40 DTM – podsumowanie rundy na Imoli (PREMIERA)

DTM ponownie opuściło Niemcy. Trzecia runda sezonu 2022 miała miejsce na włoskiej Imoli, gdzie DTM pojawiło się po raz pierwszy w swojej historii.

19:50 Ferrari Challenge Europe – podsumowanie rundy na Hungaroringu (PREMIERA)

Po raz pierwszy od 2015 roku europejskie Ferrari Challenge pojawiło się w Węgrzech. Kierowcy pucharowych Ferrari 488 walczyli na położonym koło Budapesztu Hungaroringu.

21:55 Finał Srebrnego Kasku (RETRANSMISJA)

Powtórka przełożonych z kwietnia zawodów o Srebrny Kask. W Ostrowie Wielkopolskim zobaczyliśmy pasjonujący pojedynek najlepszych polskich żużlowców do 21. roku życia.

>> Niedziela, 26.06

12:55 ADAC GT Masters – drugi wyścig na Zandvoort (NA ŻYWO)

Ostatnia z zagranicznych rund ADAC GT Masters odbędzie w Holandii. Kierowcy pojawią się na położonym nad Morzem Północnym torze w Zandvoort. Transmisja drugiego wyścigu weekendu.

14:30 Porsche Carrera Cup Deutschland – drugi wyścig na Zandvoort (NA ŻYWO)

Porsche Carrera Cup Deutschland kontynuuje podróże po Europie. Tym razem szansę na zaprezentowanie się przed rodakami zgromadzonymi na torze Zandvoort dostanie liczna grupa Holendrów z obrońcą tytułu Larrym Ten Voorde na czele. Transmisja drugiego wyścigu weekendu.

21:55 Finał Brązowego Kasku (RETRANSMISJA)

Najlepsi polscy młodzieżowcy do lat 19. stanęli przed ogromnym wyzwaniem w Tarnowie. W tegorocznej rywalizacji o Brązowy Kask mocno namieszała pogoda.

23:00 NASCAR Cup Series – Ally 400 (NA ŻYWO)

Drugi rok z rzędu kierowcy NASCAR pojawili się w stolicy muzyki country. Nashville Superspeedway to unikatowy “cookie cutter” od długości 1.3 mili i betonowej nawierzchni.

>> Poniedziałek, 27.06

18:00 WRC Archiwum: Rajd Portugalii 2014 (PREMIERA)

Natura wtrąciła swoje trzy grosze do rywalizacji podczas Rajdu Portugalii w 2014 roku. Opady deszczu namieszały w stawce, a w trakcie weekendu część faworytów musiała się tłumaczyć z mniej lub bardziej spektakularnych wypadków.

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

19:25 CIK-FIA Karting: podsumowanie zawodów w Cremonie (PREMIERA)

Włoski tor Cremona zadebiutował w kalendarzu mistrzostw CIK-FIA. Na obiekcie w Lombardii wyłoniono kartingowych mistrzów Europy klas KZ i KZ2.

21:30 Porsche Carrera Cup Deutschland: podsumowanie rundy na Imoli (PREMIERA)

Zagranicznych podróży niemieckiego pucharu Porsche Carrera ciąg dalszy. Po rundach w Belgii i Austrii, zawodnicy PCCD rywalizowali na włoskiej Imoli.

22:00 WRC: Rajd Safari (PREMIERA)

Jedna z najbardziej kultowych imprez rajdowych w historii – Rajd Safari – powróciła rok temu do kalendarza WRC. Mimo, że rajd w Kenii nie odbiega długością od pozostałych eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata jak to było przed laty, to wciąż jest to jeden wielki test wytrzymałości samochodów oraz ich załóg. Swój debiut na afrykańskiej ziemi zaliczyła załoga LOTOS Rally Team Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak.

Udostępnij!