(Moto)Wizja Tygodnia – 14-21 marca


W tym tygodniu na antenie Motowizji m.in. relacja z FIA Rajdowych Mistrzostw Europy, DTM Esports Championship oraz emocje na żywo z ice speedway’em i NASCAR Cup Series. 

>> Poniedziałek, 14.03

21:00 Motorsport moim życiem – Marcin Wójcik – odcinek 2

Seria wywiadów z Marciniem Wójcikiem – jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w polskim motocrossie. W drugiej części wielokrotny mistrz Polski wspomina swoją karierę zawodniczą.

>> Wtorek, 15.03

20:00 FIA Rajdowe Mistrzostwa Europy – Rajd Serras de Fafe e Felgueiras (PREMIERA)

Nowy sezon FIA ERC ruszył w Portugalii. Na początek czołowe europejskie załogi rywalizowały w rajdzie Fafe e Felgueiras na północy kraju.

22:00 NASCAR Cup Series – podsumowanie wyścigu Ruoff Mortgage 500 (PREMIERA)

Cztery miesiące po mistrzowskim wyścigu kończącym sezon 2021 kierowcy NASCAR Cup Series wrócili do Arizony na tradycyjny wiosenny wyścig w Phoenix. Była to pierwsza tegoroczna runda na short ovalu.

>> Środa, 16.03

21:00 Magazyn Motowizja (PREMIERA)

Najbardziej praktyczny magazyn motoryzacyjny. Testy aut popularnych na polskich drogach, porady i ciekawostki przydatne nie tylko przy zakupie, nowości i klasyki. Magazyn Motowizja, czyli prosto i praktycznie o motoryzacji.

21:00 DTM Esports Championship – Imola (PREMIERA)

Topowi simracerzy na platformie RaceRoom rozpoczęli rywalizację w ramach esportowej serii DTM. Pierwsza runda odbyła się na włoskiej Imoli.

>> Czwartek, 17.03

21:00 Inmotorsport.tv originals (PREMIERA)

Kolejny dokument zza kulis polskiego motorsportu. Dzięki ekipie Inmotorsport.tv będzie można zobaczyć jak naprawdę wyglądają rajdy, czego wymagają i co się dzieje, kiedy samochody stoją pod namiotami.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

22:30 NASCAR The Pace Lap (PREMIERA)

Cotygodniowy magazyn o NASCAR powraca na antenę Motowizji! Podsumowania minionego weekendu, zapowiedź nadchodzących wyścigów i wywiady z najważniejszymi osobami z padoku.

>> Piątek, 18.03

22:00 Motoikony – Janusz Kiljańczyk

Janusz Kiljańczyk to jedna z najważniejszych postaci polskiego rynku motoryzacyjnego na przełomie ustrojów. Wielokrotny rajdowy i wyścigowy mistrz Polski był także konstruktorem wielu pojazdów, którymi startował.

>> Sobota, 19.03

10:00 Trucker Club (PREMIERA)

Polscy truckerzy, ale od innej strony! Kierowcy i właściciele pojazdów ciężarowych opowiadają o sobie i swych maszynach pokazując jak wygląda ich praca, ale i odpoczynek oraz rozrywka.

10:35 Na osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

15:45 European Individual Ice Speedway Championship – Tomaszów Mazowiecki (NA ŻYWO)

Drugi turniej finałowy mistrzostw Europy w ice speedwayu. Tym razem najlepsi zawodnicy Europy rywalizować będą na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Brak dotychczasowych faworytów daje nadzieje na pasjonującą walkę.

>> Niedziela, 20.03

20:30 NASCAR Cup Series – Folds of Honor QuickTrip 500 (NA ŻYWO)

Tor Atlanta Motor Speedway przeszedł zimą sporą przemianę. Zwiększono nachylenie zakrętów, tak by zawodnicy pucharowej serii NASCAR Cup Series mogli jechać jeszcze szybciej, a wyścigi przypominały te na superspeedwayach w Daytonie i Talladedze.

>> Poniedziałek, 21.03

21:00 Karting Raport (PREMIERA)

Magazyn o fundamencie sportu samochodowego jakim jest karting. Doniesienia z polskich i zagranicznych torów połączone z dawką historii i prezentacji tych, których nazwiska warto sobie zapisać w notesie i obserwować w najbliższych latach.

Udostępnij!