(Moto)Wizja Tygodnia – 11 kwietnia – 19 kwietnia


Przed nami wielkanocny tydzień. W przerwie między przygotowaniami do świąt Motowizja zaprasza do świata motorsportu i śledzenia relacji z najważniejszych wydarzeń ostatnich dni w tym min. podsumowanie 6. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza oraz I rundy Mistrzostw Polski Rallycross, a także emocje na żywo z finałem żużlowego turnieju o Srebrny Kask oraz NASCAR Cup Series.

>> Poniedziałek, 11.04

18:00 WRC Archiwum: Colin McRae (PREMIERA)

W dyskusji o najlepszych kierowcach w historii WRC nie może zabraknąć Colina McRae. Szkot został mistrzem świata tylko raz, jednak jego widowiskowy styl jazdy i ogromny talent sprawiły, że miał setki tysięcy fanów na całym świecie.

21:00 Ferrari Challenge Europe – podsumowanie rundy w Portimao (PREMIERA)

Sezon 2022 w Ferrari Challenge Europe ruszył w Portugalii. Po rocznej przerwie seria wróciła na tor w Portimao.

>> Wtorek, 12.04

18:05 WRC Archiwum: Carlos Sainz (PREMIERA)

Carlos Sainz bez wątpienia jest jednym z najsłynniejszych kierowców rajdowych w historii. Przypominamy karierę “El Matadora”, który dwukrotnie zostawał mistrzem świata w WRC.

22:00 NASCAR Cup Series – podsumowanie wyścigu Blu-Emu Maximum Pain Relief 400 (PREMIERA)

Pierwszy nocny wyścig roku w pucharowej serii NASCAR. Martinsville Speedway to jeden z najstarszych i najbardziej wyjątkowych short ovali w Stanach Zjednoczonych. Zwycięzcy wyścigów na tym torze otrzymują nie puchar, nie statuetkę, ale ogromny “zegar dziadka”.

>> Środa, 13.04

18:00 WRC Archiwum: Spektakularne wypadki (PREMIERA)

W rajdach kierowcy zawsze jadą na limicie, czasem go jednak przekraczają. Przedstawiamy 10 najbardziej widowiskowych wypadków w historii WRC.

19:10 Platinum 6. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza (PREMIERA)

W Wieliczce odbyły się wyjątkowe zawody rozpoczynające sezon rajdowy w Polsce. Memoriał Kuliga i Bublewicza to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także upamiętnienie dwóch tragicznie zmarłych legend polskiego motorsportu.

19:40 Unitel Mazda MX-5 Esports – PPDM 2022: podsumowanie 1. rundy (PREMIERA)

Nowy cykl simracingowy rozpoczął się od rundy w ojczyźnie Mazdy MX-5. Pierwsze wyścigi miały miejsce na wirtualnej wersji toru Tsukuba nieopodal Tokio.

20:00 DTM Esports Championship – Lausitzring (PREMIERA)

Pierwsza połowa sezonu esportowej serii DTM zakończyła się na jedynym “rovalu” w Europie. Topowi simracerzy Europy wzięli udział w wyścigach na wirtualnym Lausitzringu.

>> Czwartek, 14.04

20:00 Motorsport Wizja (PREMIERA)

Kultowy już magazyn Motowizji o polskim motorsporcie powraca na antenę po zimowej przerwie. Podsumowanie krajowych zawodów i startów naszych rodaków za granicą.

21:00 Inmotorsport.tv originals (PREMIERA)

Kolejny dokument zza kulis polskiego motorsportu. Dzięki ekipie Inmotorsport.tv będzie można zobaczyć jak naprawdę wyglądają rajdy, czego wymagają i co się dzieje, kiedy samochody stoją pod namiotami.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

22:30 NASCAR The Pace Lap (PREMIERA)

Cotygodniowy magazyn o NASCAR. Podsumowania minionego weekendu, zapowiedź nadchodzących wyścigów i wywiady z najważniejszymi osobami z padoku.

>> Piątek, 15.04

16:10 Finał Srebrnego Kasku (NA ŻYWO)

Najważniejszy indywidualny żużlowy turniej juniorski w Polsce na żywo w Motowizji! Najlepsi i najbardziej obiecujący zawodnicy poniżej 21. roku życia zmierzą się nie tylko o historyczny tytuł, ale także o miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów.

>> Sobota, 16.04

10:00 Trucker Club (PREMIERA)

Polscy truckerzy, ale od innej strony! Kierowcy i właściciele pojazdów ciężarowych opowiadają o sobie i swych maszynach pokazując jak wygląda ich praca, ale i odpoczynek oraz rozrywka.

10:35 Na osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

15:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży. 

17:50 Mistrzostwa Polski Rallycross – Poznań I (PREMIERA)

Rallycross na Torze Poznań zadebiutował w 2021 roku i okazał się być sukcesem. Na najsłynniejszym polskim torze wyścigowym rozpoczął się nowy sezon Mistrzostw Polski Rallycross.

>> Niedziela, 17.04

15:10 Platinum 6. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

W Wieliczce odbyły się wyjątkowe zawody rozpoczynające sezon rajdowy w Polsce. Memoriał Kuliga i Bublewicza to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także upamiętnienie dwóch tragicznie zmarłych legend polskiego motorsportu.

16:00 WRC Archiwum: Carlos Sainz 

Carlos Sainz bez wątpienia jest jednym z najsłynniejszych kierowców rajdowych w historii. Przypominamy karierę “El Matadora”, który dwukrotnie zostawał mistrzem świata w WRC.

17:05 WRC Archiwum: Spektakularne wypadki 

W rajdach kierowcy zawsze jadą na limicie, czasem go jednak przekraczają. Przedstawiamy 10 najbardziej widowiskowych wypadków w historii WRC.

19:25 NASCAR Cup Series – podsumowanie wyścigu Blu-Emu Maximum Pain Relief 400 

Pierwszy nocny wyścig roku w pucharowej serii NASCAR. Martinsville Speedway to jeden z najstarszych i najbardziej wyjątkowych short ovali w Stanach Zjednoczonych. Zwycięzcy wyścigów na tym torze otrzymują nie puchar, nie statuetkę, ale ogromny “zegar dziadka”.

>> Poniedziałek, 18.04

01:30 NASCAR Cup Series – Food City Dirt Race (NA ŻYWO)

“Ostatnie wielkie koloseum” raz do roku zmienia się w arenę jazdy po luźnej nawierzchni. Kierowcy NASCAR Cup Series będą rywalizować w wyjątkowych warunkach niespotykanych nigdzie indziej w kalendarzu.

11:00 Andros e-Trophy 2021-2022 – Lans en Vercors

Przedostatnia runda Trophee Andros odbyła się na najbardziej technicznym obiekcie, położonym w turystycznym miasteczku Lans-en-Vercors niedaleko Grenoble. Znajdujący się tam tor jest nieodłączną częścią kalendarza – tylko raz zabrakło dla niego miejsca.

18:00 WRC Archiwum: Najodważniejsze przejazdy (PREMIERA)

Walcząc o zwycięstwo w WRC trzeba dać z siebie absolutnie wszystko. Oto 10 przejazdów, które wymagały największej odwagi ze strony kierowców.

19:05 CIK-FIA Karting – podsumowanie rundy w Portimao (PREMIERA)

Po zimowej przerwie powracają kartingowe mistrzostwa CIK-FIA. Na początek do rywalizacji przystąpili zawodnicy kategorii direct drive OK i OK Junior, których sezon mistrzostw Europy rozpoczął się w portugalskim Portimao.

21:00 Karting Raport (PREMIERA

Magazyn o fundamencie sportu samochodowego, jakim jest karting. Doniesienia z polskich  i zagranicznych torów połączone z dawką historii i prezentacji tych, których nazwiska warto sobie  zapisać w notesie i obserwować w najbliższych latach. 

>> Wtorek, 19.04

18:00 WRC Archiwum: Poza kontrolą (PREMIERA)

Nie wszystko jest w rękach kierowcy. Oto 10 historii, kiedy załogom startującym w WRC zabrakło po prostu szczęścia.

22:00 NASCAR Cup Series – podsumowanie wyścigu Food City Dirt Race (PREMIERA)

Po sukcesie ubiegłorocznego wyścigu, na Bristol Motor Speedway ponownie wysypano luźną nawierzchnię z myślą o najbardziej wyjątkowej rundzie sezonu NASCAR Cup Series. W pierwszej edycji Dirt Race zwyciężył Joey Logano.

Udostępnij!