(Moto)Wizja Tygodnia – 11-18 lipca


Najbliższy tydzień w ramówce Motowizji będzie trochę spokojniejszy, ale wciąż pełen premier. Opowiemy historię Janusza Szerli, będziemy kontynuować opowieści o tegorocznej edycji Isle of Man TT i sezonach 2014/2015 w WRC, zobaczymy co działo się podczas litewskiej rundy RSMP, a także udamy się na New Hampshire Motor Speedway wraz z pucharową serią NASCAR.

>> Poniedziałek, 11.07

18:00 WRC Archiwum: Rajd Francji 2014 (PREMIERA)

Domowa runda Sebastiena Ogiera była ponownie szczęśliwa dla Francuza. Tym razem jednak zawodnik Volkswagena nie mógł w rodzinnych stronach świętować drugiego z rzędu tytułu mistrzowskiego

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

>> Wtorek, 12.07

18:00 WRC Archiwum: Rajd Katalonii 2014 (PREMIERA)

Trochę dłużej musiał w 2014 roku czekać na zapewnienie sobie tytułu rajdowego mistrza świata Sebastien Ogier. Francuz z Julienem Ingrassią zostali po raz drugi mistrzami WRC podczas przedostatniej rundy roku, Rajdu Katalonii

22:00 NASCAR Cup Series – podsumowanie wyścigu Quaker State 400 (PREMIERA)

Atlanta Motor Speedway to pierwszy tor, na którym kierowcy NASCAR Cup Series ścigali się wcześniej w takcie tego sezonu. Marcowy wyścig na dystansie 500 mil wygrał William Byron.

>> Środa, 13.07

18:00 WRC Archiwum: Rajd Walii 2014 (PREMIERA)

Walijskie szutry w 2014 roku nie przyniosły większych niespodzianek. Nowi-starzy mistrzowie świata nie mogli być jednak do końca być pewni wygranej.

>> Czwartek, 14.07

18:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

18:55 Isle of Man TT 2022: odcinek 6 (PREMIERA)

Po trzech latach przerwy, ulice wyspy Man po raz sto kolejny zmieniły się w jeden z najniebezpieczniejszych torów wyścigowych świata. Najszybsi spośród najodważniejszych motocyklistów świata rywalizowali o zwycięstwa w kolejnej edycji Isle of Man TT. Podsumowanie pierwszego wyścigu Sidecar TT.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

22:30 NASCAR The Pace Lap (PREMIERA)

Cotygodniowy magazyn o NASCAR powraca na antenę Motowizji! Podsumowania minionego weekendu, zapowiedź nadchodzących wyścigów i wywiady z najważniejszymi osobami z padoku.

>> Piątek, 15.07

18:00 NASCAR Whelen Euro Series: podsumowanie rundy na Vallelundze (PREMIERA)

Położony pod Rzymem tor Vallelunga od 2020 roku jest gospodarzem włoskiej rundy NASCAR Whelen Euro Series. Tym razem kierowcy ścigali się w tam ramach trzeciej rundy sezonu 2022.

19:55 RSMP Raport: Rajd Żemantija (PREMIERA)

Na koniec szutrowej części sezonu, załogi RSMP udały się do Litwy. Drugi rok z rzędu eliminacją Mistrzostw Polski był Rajd Żmudzi.

22:00 Motoikony: Janusz Szerla (PREMIERA)

Dzisiejszą Motoikoną jest Janusz Szerla. Największe sukcesy odnosił za kierownicą “Malucha”, czyli Fiata 126p, a w dalszej fazie swojej kariery został kierowcą fabrycznym FSO.

>> Sobota, 16.07

10:00 Trucker Club (PREMIERA)

Polscy truckerzy, ale od innej strony! Kierowcy i właściciele pojazdów ciężarowych opowiadają o sobie i swych maszynach pokazując jak wygląda ich praca, ale i odpoczynek oraz rozrywka.

10:35 Na osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

14:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży. 

>> Niedziela, 17.07

12:00 Autoportret Ostrego (PREMIERA)

Aleksander “Ostry” Ostrowski oprócz pasji do dwóch kółek, ma także słabość do czterech. W Autoportrecie opowiada o tej części swojej miłości do motoryzacji.

12:30 Motojazda (PREMIERA)

Marek Wieruszewski zaprasza do “garażu Motowizji”. W niebanalny, ale informatywny sposób sprawdza nowości na rynku dzieląc się swoimi przemyśleniami oraz opiniami na temat samochodu, który testuje. 

21:00 NASCAR Cup Series – Ambetter 301 (NA ŻYWO)

“Magiczna Mila” w New Hampshire to kolejny punkt kalendarza NASCAR Cup Series. Wyścig na milowym podłużnym owalu ma jedną z najbardziej unikatowych nagród dla zwycięzcy w postaci homara.

>> Poniedziałek, 18.07

18:00 WRC Archiwum: Rajd Monte Carlo 2015 (PREMIERA)

Nowy sezon Rajdowych Mistrzostw Świata miał dać szansę na przełamanie dominacji Volkswagena z dwóch poprzednich lat. Rajd Monte Carlo pokazał jednak, że załogi Polo R WRC będzie niezwykle ciężko pokonać także w 2015 roku.

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

20:50 CIK-FIA Karting: podsumowanie rundy we Franciacorcie (PREMIERA)

Tegoroczne mistrzostwa Europy kategorii OK i OK Junior zakończyły się we Włoszech. Ostatnia z czterech rund sezonu 2022 miała miejsce na torze Franciacorta.

21:55 WRC: Rajd Estonii (PREMIERA)

Rajd Estonii zadebiutował w kalendarzu WRC w 2020 roku i z marszu stał się jedną z najlepszych imprez sezonu. Wzdłuż niezwykle szybkich szutrowych odcinków specjalnych tradycyjnie pojawiły się dziesiątki tysięcy kibiców trzymających kciuki za swojego rodaka i mistrza świata z 2019 roku Otta Tanaka.

Udostępnij!