(Moto)Wizja Tygodnia – 10-17 października


Na drzewach coraz mniej liści, ale w motorsporcie wciąż się wiele dzieje. Oto, co czeka na Was w Motowizji w tym tygodniu.

>> Poniedziałek, 10.10

18:00 WRC Archiwum: Rajd Polski 2017 (PREMIERA)

W 2017 roku po raz ostatni zobaczyliśmy najlepszych rajdowców świata na mazurskich odcinkach specjalnych. Ci, którzy pojawili się w Mikołajkach na Rajdzie Polski zobaczyli niepowtarzalny spektakl i zaciętą walkę o wygraną i przetrwanie w trudnych warunkach.

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

23:00 Porsche Carrera Cup Asia: podsumowanie rundy w Zhuzhou (I) (PREMIERA)

Drugi rok z rzędu azjatycki puchar Porsche Carrery skupia się na Chinach. Pierwszy weekend sezonu miał miejsce na jednym z najmłodszych torów wyścigowych w Państwie Środka – Zhuzhou International Circuit.

>> Wtorek, 11.10

22:00 NASCAR Cup Series: podsumowanie wyścigu Bank of America ROVAL 400 (PREMIERA)

Pętla drogowa Charlotte Motor Speedway ponownie stanowiła punkt graniczny Round of 12 playoffów NASCAR Cup Series. Z szansami na tytuł po tym wyścigu pożegnało się kolejnych 4 kierowców.

>> Środa, 12.10

19:05 World RX: Spa-Francorchamps (NA ŻYWO

Utworzona w 2019 roku konfiguracja rallycrossowa na torze Spa Francorchamps szybko okazała się jedną z najlepszych nowości ostatnich latach w mistrzostach świata. Podobnie jak rok temu, w Ardenach zobaczyliśmy podwójną rundę World RX.

21:30 WSMP/Works Stuff Super S Cup: podsumowanie rundy IX i X (PREMIERA)

Po wizycie w Słowacji, czołowi polscy kierowcy wyścigowi wrócili na Tor Poznań. Piąty weekend wyścigowy roku zakończył rywalizację w tegorocznych Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

>> Czwartek, 13.10

18:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

20:00 Motorsport Wizja (PREMIERA)

Kultowy już magazyn Motowizji o polskim motorsporcie powraca na antenę po zimowej przerwie. Podsumowanie krajowych zawodów i startów naszych rodaków za granicą.

20:30 WRC z Kajetanem Kajetanowiczem (PREMIERA)

Do końca sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata pozostały już tylko trzy rundy, czekają nas zatem kluczowe rozstrzygnięcia w walce o tytuł. Zespół ORLEN Rally Team reprezentowany przez Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka kontynuuje swoją walkę o wygraną w WRC 2, a nasze kamery przyjrzały się ich rywalizacji w Rajdzie Nowej Zelandii.

21:00 Inmotorsport.tv originals (PREMIERA)

Kolejny dokument zza kulis polskiego motorsportu. Dzięki ekipie Inmotorsport.tv będzie można zobaczyć jak naprawdę wyglądają rajdy, czego wymagają i co się dzieje, kiedy samochody stoją pod namiotami.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

22:30 NASCAR The Pace Lap (PREMIERA)

Cotygodniowy magazyn o NASCAR powraca na antenę Motowizji! Podsumowania minionego weekendu, zapowiedź nadchodzących wyścigów i wywiady z najważniejszymi osobami z padoku.

>> Piątek, 14.10

18:00 NASCAR Whelen Euro Series: podsumowanie rundy w Zolder (PREMIERA)

Zolder nie jest tak popularnym torem w Belgii jak Spa Francorchamps, ale i tak regularnie ścigają się tam najciekawsze serie wyścigowe Europy. Jedną z nich od lat jest kontynentalna dywizja NASCAR, która na Zolder startowała w przedostatnim weekendzie wyścigowym roku.

>> Sobota, 15.10

10:35 Na osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

12:55 Formula Regional European Championship: pierwszy wyścig na Circuit de Barcelona-Catalunya (NA ŻYWO)

Sezon europejskiej Formuły Regionalnej zbliża się powoli do końca. Do końca sezonu zostały dwie rundy, a pierwsza z nich ma miejsce niedaleko Barcelony. Transmisja pierwszego wyścigu weekendu.

15:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży. 

17:35 Mistrzostwa Polski Rallycross: podsumowanie rundy na Slovakiaringu (PREMIERA)

Dwa tygodnie po ostatnich zawodach roku w Słomczynie, Mistrzostwa Polski Rallycross ponownie przekroczyły południową granicę. Tym razem zawodnicy rywalizowali z rywalami z państw Europy centralnej na słowackim Slovakiaringu.

18:30 DTM: podsumowanie rundy w Hockenheim (PREMIERA)

Po rocznej przerwie finał sezonu DTM powrócił na Hockenheimring. Do ostatnich chwil rozstrzygały się losy mistrzostwa po niezwykle wyrównanym sezonie.

>> Niedziela, 16.10

16:15 Formula Regional European Championship: drugi wyścig na Circuit de Barcelona-Catalunya (NA ŻYWO)

Sezon europejskiej Formuły Regionalnej zbliża się powoli do końca. Do końca sezonu zostały dwie rundy, a pierwsza z nich ma miejsce niedaleko Barcelony. Transmisja drugiego wyścigu weekendu.

20:30 NASCAR Cup Series: South Point 400 (NA ŻYWO)

Jesienny wyścig pucharowej serii NASCAR w Las Vegas Motor Speedway wymagać będzie kolejnej dawki hazardu ze strony kierowców walczących o tytuł. Zostało ich tylko ośmiu, a wygrana daje pewne miejsce w finałowej czwórce.

>> Poniedziałek, 17.10

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

23:00 Porsche Carrera Cup Asia: podsumowanie rundy w Tianjin (PREMIERA)

Zawodnicy Porsche Carrera Cup Asia rywalizowali tym razem na jednym z najnowocześniejszych obiektów wyścigowych w Chinach. Druga runda sezonu 2022 odbyła się na V1 Tianjin International Circuit, którego nitka częściowo przebiega po drogach publicznych.

Udostępnij!