Motowizja: podsumowanie tygodnia #13


Lewis Hamilton wygrał tegoroczną edycję GP Azerbejdżanu. Dla urzędującego mistrza świata Formuły 1 była to pierwsza wygrana w obecnym sezonie. Wyścig stał pod znakiem wielu incydentów i wypadków.

W dosyć nietypowych warunkach rozgrywana była runda Rallycrossowych Mistrzostw Świata w Portugalii. Ostatnie biegi kierowcy pokonywali przy opadach śniegu. Finałowy wyścig klasy Supercars padł łupem Johana Kristofferssona.

Ott Tanak i Martin Jarveoja wygrali swój pierwszy rajd WRC dla Toyoty. Estończycy okazali się najlepsi w Rajdzie Argentyny. Podium uzupełniły załogi Hyundaia Neuville/Gilsoul i Sordo/del Barrio.

Polska fabryka Toyoty w Jelczu-Laskowiczach zamierza podwoić liczbę swoich pracowników. W maju ma ruszyć rekrutacja, która ma doprowadzić do zamierzonego celu już w 2020 roku. Polska to główny ośrodek produkcji aut hybrydowych Toyoty w Europie.

Ford postanowił drastycznie zmniejszyć gammę swoich modeli dostępnych w Ameryce Północnej. Firma chce skupić się na popularnych SUVach, truckach oraz pojazdach do transportu pozostawiając z innych typów aut jedynie Mustanga oraz Focusa Active, który będzie importowany z Chin.

BMW postanowiło zelektryfikować jeden ze swoich „tradycyjnych” modeli. Na targach w Pekinie zaprezentowano koncept BMW iX3. Samochód ten będzie także pierwszym modelem dostępnym jedynie z napędem elektrycznym.

Udostępnij!