Motowizja: podsumowanie tygodnia #07

motowizja podsumowanie tygodnia

Sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata jest już rozpoczęty. Pierwszy wyścig sezonu na torze Losail w Katarze w klasie MotoGP wygrał Andrea Dovizioso. Kierowca Ducati bronił się w końcówce przed mistrzem świata, Markiem Marquezem z Hondy, który znalazł się z przodu w ostatnim zakręcie, jednak przestrzelił hamowanie i pozwolił Włochowi na odzyskanie swojej pozycji.

Jeżeli macie klika milionów złotych odłożone na koncie, to możecie spróbować kupić kawałek historii Formuły 1. Dom aukcyjny Bonhams przeprowadzi w maju licytację Tolemana TG184-2. Dokładnie tym autem startował Ayrton Senna w 1984, kiedy to podczas GP Monako w deszczowych warunkach wywalczył spektakularne drugie miejsce oraz był w drodze po zwycięstwo, jednak wyścig przerwano ze względu na złe warunki pogodowe.

W nadchodzącym sezonie Formuły 1 zobaczymy bolidem z zamontowanym systemem halo, który nie spotkał się z pozytywnymi reakcjami kibiców. Jednym z dominujących porównań było to do popularnych „japonek”. McLaren postanowił spojrzeć na to z przymrużeniem oka i w najbliższym GP Hiszpanii na ich halo widnieć będzie logo firmy Gandys zajmującej się między innymi produkcją klapek. Dzięki współpracy między McLarenem, a Gandys powstanie specjalna edycja „japonek” w barwach samochodu McLarena, a dochód z ich sprzedaży trafi na rzecz poszkodowanych w tsunami.

Z niecodzienną karą spotkał się Lucas di Grassi. Po wyścigu Formuły E w Punta del Este, mistrz serii został ukarany za nieprzepisową bieliznę. Otóż Brazylijczyk ma na sobie zwykłą bieliznę zamiast niepalnej, gdyż tak, jak sam stwierdził po wyścigu, uległa przepoceniu. Konto di Grassiego pomniejszy się o 10 tysięcy euro, a na jego licencji pojawią się trzy punkty karne.

Ford zapowiedział nowości w swojej ofercie na rynek amerykański do 2020 roku. Jednym z elementów nowej oferty ma być zwiększona ilość modeli z opcją napędu hybrydowego. Napęd elektryczny ma się pojawić w takich modelach jak Ford F-150 czy Ford Mustang. Dodatkowo Ford zapowiedział powrót modelu Bronco.

Udostępnij!