Motowizja: podsumowanie tygodnia #05

motowizja podsumowanie tygodnia 05

Za nami pierwszy tydzień testów przedsezonowych Formuły 1. Podczas czterech dni jazd na Circuit de Barcelona-Catalunya najlepszy czas wykręcił Lewis Hamilton z Mercedesa, a najwięcej okrążeń wykonał Pierre Gasly z Toro Rosso. Podczas testów kierowcy stracili dużo czasu przez mróz, opady deszczu, a także śniegu trzeciego dnia. Jednym z poszkodowanych był Robert Kubica, który wykonał tego dnia jedynie okrążenie instalacyjne.

Gotowi do sezonu są już kierowcy MotoGP. Na Losail International Circuit odbyła się ostatnia tura testów. Najszybszy był Johann Zarco na prywatnej Yamasze zespołu Monster Yamaha Tech 3. Za dwa tygodnie w Losail rozpocznie się sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Wiemy już też co się zmieni w tegorocznych samochodach DTM. Władze serii postawiły przede wszystkim na redukcję docisku. Zmniejszy się on o około 25% do 33%. Dodatkowo wszyscy producenci będą mieli więcej wspólnych części aerodynamicznych, zwiększono limit silników na sezon oraz zmniejszono minimalną wagę o 10 kilogramów.

Czeka nas powrót silnika rotacyjnego w Mazdzie. Potwierdził to w wywiadzie dla holenderskiego portalu Zer Auto wiceprezydent ds. sprzedaży i obsługi klienta w Europie, Martijn ten Brink. Pojawić się ma w przyszłości jako dodatkowa opcja w samochodach elektrycznych Mazdy i będzie służyć za generator prądu.

Na zaczynającym się 8 marca Geneva International Motor Show zobaczymy m.in. nowe Bugatti Chiron. Na razie dostaliśmy jedynie szesnastosekundowy filmik promocyjny. Trudno określić czym będzie się różniła ta wersja Chirona, jednak sugeruje się, że jedną z nowości ma być nowy wydech.

Jeżeli wybieracie się do Genewy, to czekać będzie na Was „zmiana krajobrazu”. Otóż część marek (m.in. te należące do Fiat Chrysler Automobiles) postanowiły postawić na użycie zarówno kobiet, jak i mężczyzn na swoich stoiskach, a Toyota w ogóle zrezygnowała z zatrudniania modeli. Pirelli natomiast zadba o to, aby panie ich reprezentujące miały bardziej stonowane ubrania.

Udostępnij!