motowizja: podsumowanie tygodnia #04

motowizja podsumowanie tygodnia 04

Robert Kubica brał udział w testach zespołu CEFC TRSM Racing startującego w klasie LMP1 w World Endurance Championship na torze Motorland Aragon. Nie znamy dokładnych czasów, jednak krakowianin ma szansę by wystartować w nadchodzącym sezonie WEC. W tym tygodniu Kubica będzie testował Williamsa FW41 na testach przedsezonowych Formuły 1. Swój pierwszy przejazd ma już za sobą.

Red Bull Racing ma na swoim koncie kilka nietypowych malowań. Do ich kolekcji dołączyła specjalna edycja Red Bulla RB14. Podczas shakedownu na torze Silverstone Daniel Ricciardo przetestował nową konstrukcję swojego zespołu, która miała specjalne barwy. Zostały one jednak użyte tylko na tą okazję.

British F3 Championship postanowiło dokonać ciekawej zmiany w punktacji. W drugim wyścigu weekendu kierowcy będą zdobywali punkty za każdą zyskaną pozycję. Od tego roku kolejność startowa będzie stanowiła całkowite odwrócenie wyników z pierwszego wyścigu, z wyjątkiem kierowców, którzy uzyskali czas wolniejszy niż 103% najszybszego okrążenia.
Porsche zaprezentowało nową odsłonę modelu 911 GT3 RS, który w sprzedaży pojawi się pod koniec tego roku. Według zapewnień producenta, ma to być najszybsze drogowe 911 w historii. Na żywo Porsche 911 GT3 RS będzie można zobaczyć już podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Mówiąc o Porsche, warto wspomnieć o tym, że producent ze Stuttgartu nie ma już w ofercie aut z silnikami Diesla. Ostatnim dostępnym modelem z tego typu silnikiem był Macan, którego już nie ma dostępnego w opcji dieslowej. To jednak nie będzie pożegnanie Porsche z Dieslem. W najnowszej wersji Cayenne mają być dostępne silniki 3.0 oraz 4.0 TDI.

Toyota ma zamiar wydać prawie 3 miliardy dolarów na budowę kompleksu jedenastu torów testowych – tak podaje Nikkei Asian Review. Mają być one zlokalizowane w centralnej części japońskiej wyspy Honsiu. Jeden z torów ma stanowić miniaturową replikę słynnego Nordschleife. Budowa ma się zakończyć w 2023 roku.

Udostępnij!