MONSTER ENERGY NASCAR CUP SERIES SEZON 2018 TYLKO W MOTOWIZJI!

motowizja nascar

Motowizja zaprasza na pierwszą transmisję wyścigu NASCAR w sezonie 2018. Na fanów czekają wymiany niektórych modeli samochodów, zmiany w regulaminie oraz wśród samych zawodników. Rywalizację z toru Daytona International Speedway, na którym tradycyjnie odbywa się inauguracja sezonu, oglądać będzie można już w najbliższą niedzielę, 18 lutego o godz. 20.30.

Nowości w sezonie 2018 Monster Energy NASCAR Cup Series – uczestnicy i samochody

Rynek transferowy w NASCAR pomiędzy sezonami był tym razem wyjątkowo ekscytujący. Motywem przewodnim była zmiana pokoleń. Poza nowymi zawodnikami, zobaczymy też nowy model Chevroleta.
„Kariery zakończyli Matt Kenseth i Dale Earnhardt Jr, a w serii zadebiutują tacy kierowcy jak Alex Bowman, Darrell Wallace Jr oraz zeszłoroczny mistrz NASCAR Xfinity Series, William Byron. Danica Patrick zakończy swoją karierę w NASCAR po wyścigu na torze Daytona 500. Po pięciu latach startów, z torów NASCAR zniknie Chevrolet SS, który nie jest już w produkcji. Zostanie on zastąpiony przez model Camaro. Toyota dalej będzie obecna z modelem Camry, a Ford – Fusion” – mówi Szymon Tworz, komentator Motowizji.

Zmiany w kalendarzu i regulaminie

W sezonie 2018 odwiedzimy te same tory wyścigowe, ale kalendarz ulegnie drobnej modyfikacji. Nastąpi też zmiana konfiguracji toru Charlotte Motor Speedway używana podczas Bank of America 500, trzeciego wyścigu fazy playoff.
„Kierowcy będą używali tzw. „rovalu”, czyli pętli zawierającej w sobie część owalną, jak i część wewnętrzną. New Hampshire Motor Speedway straciło jeden wyścig, natomiast Las Vegas Motor Speedway będzie gościło dwa. Sezon zasadniczy zakończy w tym roku Brickyard 400 na legendarnym Indianapolis Motor Speedway.” – dodaje Szymon Tworz.
Zmiany zaszły także w regulaminie. W alei serwisowej podczas pit stopów będzie mogło pracować pięciu mechaników, a nie sześciu, jak było do tej pory. Jeżeli zostanie użyta ich nadprogramowa ilość, to kierowca nie będzie już dyskwalifikowany, ale będzie musiał spędzić dwa karne okrążenia w boksach. Dodatkowo NASCAR wydłużyło czas na naprawy w alei serwisowej do sześciu minut. Z najważniejszych zmian technicznych warto wspomnieć o zmianie wielkości spoilera oraz wprowadzeniu wspólnego dla wszystkich splittera.

Transmisja NASCAR tylko na antenie Motowizji

Nowy sezon zapowiada się niesamowicie ekscytująco. Na pierwszą transmisję zapraszamy do Motowizji w niedzielę, 18 lutego o godz. 20:30. Wyścig z toru Daytona 500 komentować będą Szymon Tworz, Michał Budziak i Krzysztof Woźniak.

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację, Auto na wybiegu – program, w którym moda łączy się z motoryzacją czy Auto portret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski oraz Przyjazne Motocyklistom – program prowadzony przez Roberta Skawińskiego i Olgę Kutz). Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, DTM, ADAC GT Masters – komentowane przez Michała Budziaka i Szymona Tworza, a także relacje z wyścigów Formuły E, Porsche Carrera Cup Germany, Audi TT Cup, FIA ERC, FIA WTCR, FIM EWC.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124,
w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215,
w Multimedia Polska – kanał 127, w TOYA na kanale 32, w Netii na kanale 81 oraz w Inea na kanale 532 jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, Emtronik, Videostar. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja
www.youtube.com/c/motowizjahd

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Iwaniuk – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.iwaniuk@agencjafaceit.pl

Udostępnij!