Mistrzowski sierpień z żużlem w Motowizji


Najbliższy tydzień będzie jednym z najważniejszych i najbardziej emocjonujących na antenie Motowizji. Poznamy Młodzieżowych Mistrzów Polski Par Klubowych oraz Indywidualnego Mistrza Świata na długim torze.

Po raz pierwszy o Młodzieżowe Mistrzostw Polski Par Klubowych rywalizowano w 1980 roku. Na stadionie w Bydgoszczy zwyciężyli żużlowcy miejscowej Polonii. Od 1983 roku MMPPK odbywają się co roku. Najwięcej tytułów, aż osiem, mają na swoim koncie zawodnicy Unii Leszno. Ostatni zdobyli w 2018 roku za sprawą Bartosza Smektały, Dominika Kubery i Szymona Szlauderbacha. W ostatnich dwóch latach triumfowali reprezentanci Falubazu Zielona Góra – Damian Pawliczak, Mateusz Tonder i Norbert Krakowiak. O tym kto zawalczy o mistrzostwo Polski w Częstochowie zdecydowały trzy turnieje eliminacyjne. Oprócz gospodarzy – Bocar Włókniarza Częstochowa, na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej zobaczymy zawodników KS Unii Leszno, KS Toruń, Unii Tarnów, Maszewski GKMu Grudziądz, Motoru Lublin i ROWu Rybnik.

>> Początek transmisji na antenie Motowizji w środę, 25 sierpnia o godzinie 15:40.

Podobnie, jak rok temu na stadionie w Rzeszowie zakończy się sezon FIM Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa znów pokrzyżowała plany, przez co ponownie sezon składa się tylko z dwóch rund. We francuskim Marmande zwyciężył mistrz świata w tej odmianie żużla z 2019 roku Dimitri Berge. W ubiegłym roku drugie miejsce w Rzeszowie pozwoliło Niemcowi Lukasowi Fienhage na zdobycie tytułu. Na francuskim stadionie w lipcu nie poszło mu tak dobrze i zajął dopiero 11. miejsce. W stolicy Podkarpacia zobaczymy także między innymi zwycięzcę ubiegłorocznych zawodów Kennetha Kruse Hansena, a Polskę reprezentować będzie rewelacyjny rok temu Stanisław Burza, który otrzymał dziką kartę na te zawody. Obejrzymy też byłych uczestników cyklu Speedway Grand Prix – Chrisa Harrisa i Martina Smolinskiego. Rezerwowymi w rzeszowskich zawodach będą Adam Skórnicki i Marcin Sekula.

>> Transmisja z Rzeszowa w sobotę, 28 sierpnia od godz. 13:15 na żywo w Motowizji.

TRANSMISJE:

  • MMPPK Częstochowa – Finał – transmisja – środa, 25 sierpnia, godz. 15:40
  • FIM Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze – Rzeszów – transmisja – sobota, 28 sierpnia, godz. 13:15

RETRANSMISJE:

  • MMPPK Częstochowa – Finał – retransmisja – piątek, 27 sierpnia, godz. 17:20
  • FIM Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze – Rzeszów – retransmisja – niedziela, 5 września, godz. 20:00

Udostępnij!