Mistrzostwa Polski Pit Bike SM na żywo w Motowizji


W najbliższy weekend 3 i 4 września na Autodromie Słomczyn pod Warszawą odbędą się Dobre Sklepy Motocyklowe Mistrzostwa Polski Pit Bike SM. Finałowe wyścigi rywalizacji na minimotocyklach będzie można zobaczyć na żywo w Motowizji.

Mistrzostwa Polski Pit Bike SM odbywają się od 2020 roku. Jest to następstwo wzrostu popularności dyscypliny, która od kilku lat rozwija się w szalonym tempie – także dzięki Magazynowi Pitbike.tv na antenie Motowizji. Na minimotocyklach startuje coraz więcej młodych, ale i starszych zawodników, którzy marzą o wielkiej karierze lub chcą po prostu w taki sposób spędzić wolny czas, rywalizując w miłej, ambitnej atmosferze.

Poprzednie edycje miały miejsce na toruńskiej AWIX Racing Arenie oraz Motoparku Koszalin. Teraz najważniejsze zawody w kraju odbędą się na podwarszawskim Autodromie Słomczyn niedaleko Grójca. To niesamowita okazja by zobaczyć rywalizację na własne oczy i może samemu się przekonać do wskoczenia na dwa kółka.

Jedną z najważniejszych atrakcji, przygotowanych przez organizatorów jest wyścig Mistrzów. Do startu zaproszono największe gwiazdy wyścigów motocyklowych w Polsce, które rywalizować będą na maszynach przeznaczonych z myślą o dzieciach w wieku od 7 do 10 lat! Wszyscy będą mieli identyczne maszyny, co daje gwarancję ogromnej walki.

Transmisje z tegorocznych Mistrzostw Polski będzie można zobaczyć na kanałach promotora, ale także w Motowizji. Na antenie kanału sportowo-motoryzacyjnego, który jest związany z tą dyscypliną niemal od samego początku jej istnienia w Polsce. Na żywo będą pokazane wyścigi Mistrzów, a także dwóch klas Lite 150 i Stock 150.

Pamiętam, kiedy przedstawiciele, wtedy jeszcze Pucharu Polski Pit Bike SM, przyszli do nas z propozycją współpracy na rzecz rozwoju tej dyscypliny. Ich pasja, zaangażowanie zrobiły na nas wszystkich ogromne wrażenie i dlatego też nie wahaliśmy się ani chwili. Magazyn Pitbike.tv to stały, niezwykle popularny punkt w ramówce i widzimy, że dzięki obecności w telewizji połączonej z niezwykle wysokim poziomem organizacji na pitbike’ach zasiada coraz więcej osób. To świetna metoda treningu, rywalizacji, ale także nauki, bo pamiętajmy, że nawet jeżeli część z tych młodych zawodników nie zostanie profesjonalnymi zawodnikami w innych kategoriach, to nauczą się jeździć na minimotocyklach oraz co najważniejsze również tego że miejscem na szybką jazdę jest tor, a nie ulica

– mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Transmisja Mistrzostw Polski Pit Bike SM z Autodromu Słomczyn, w niedzielę, 4 września, godz. 12.30.

Udostępnij!