Mistrzostwa Polski Pit Bike Off Road potwierdzone – nowe tory i dużo rund


Dobre wiadomości dla zawodników minimotocykli pit bike. W nowym sezonie do stawki Pucharu Polski Pit Bike Off-Road dochodzą najbardziej prestiżowe rozgrywki, czyli Mistrzostwa Polski. Gdzie zabrzmi dźwięk Mazurka Dąbrowskiego?

Historyczne zawody zostaną rozegrane w Gdańsku zapowiada Sylwia Żółtowska, prezes stowarzyszenia MX Otopit Toruń, promotor rozgrywek. –Gospodarzem czerwcowych Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road będzie Gdański Auto Moto Klub GAMK. Gdański obiekt po raz pierwszy pojawia się w kalendarzu rozgrywek pit bike, co zapewne przysporzy jeszcze większych emocji zawodnikom pit bike. Po dwóch sezonach z Mazurkiem Dąbrowskiego na torach asfaltowych, w końcu czas na off-road! Dla nas to wielki moment i kolejny krok dyscypliny.

W sezonie 2022 poznamy mistrzów off-road

Mistrzów w dziesięciu klasach off-road poznamy w weekend 18-19 czerwca. -Wiele nowych motorsportowych przedsięwzięć swój początek miało w Gdańsku, dlatego cieszę się, że również ta historyczna chwila wydarzy się właśnie na naszym terenie – mówi Marian Zupa, prezes Automobilklubu Gdańskiego. -Mistrzostwa Polski to kolejny krok dla konkurencji minimotocykli pit bike, nie tylko chodzi o rangę i prestiż tych zawodów, ale także o kolejny krok w rozwoju dzieci i młodzieży. Sprzęt jest dostępny dla każdego, są tory, trenerzy, wystarczy trochę chęci, zaangażowania i systematyczności. Zapraszamy do rywalizacji i do Gdańska. 

Siedem torów, w tym cztery nowe

Atrakcyjności tegorocznemu Pucharowi Polski Pit Bike Off-Road, dodadzą zaś nowe obiekty i aż sześć rund w tegorocznych rozgrywkach. Stawkę otwiera kolejny na liście nowości tor, tym razem w Mrągowie. Tam zaplanowano otwarcie sezonu rozgrywek już 24 kwietnia. –Do rozmów w sprawie organizacji zawodów pit bike przystąpiliśmy już w zeszłym roku, tym bardziej cieszę się, że w 2022 w końcu pit bike zawitają na Mazury- podkreśla Andrzej Gol z Mrągowskiego Stowarzyszenia Młodzieży. –Nasz tor jest homologowany przez Polski Związek Motorowy od 7 lat, organizujemy zawody motocrossowe, a na terenie obok cross country, jednocześnie znajdujemy się zaledwie dwa kilometry od centrum miasta. Tor jest wymagający, ale na pewno przyniesie zawodnikom wiele satysfakcji. Techniczny obiekt ze zmienną nawierzchnią, będzie atrakcyjny nie tylko dla zawodników, ale i  dla publiczności, która będzie miała widoczność na cały obiekt. Bardzo się cieszę, że zawodnicy pit bike w końcu do nas zawitają, te zawody są bezpieczne  rozwijające dla młodych sportowców, którzy są świetnie przygotowani do kolejnych dyscyplin motorsportu. Mamy nadzieję, że tor w Mrągowie stanie się dla nich również letnią bazą treningową i dzięki temu będzie więcej okazji do wspólnej jazdy. 

1. runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road odbędzie się 24 kwietnia w Mrągowie, kolejny tor na którym staną do rywalizacji zawodnicy ścigający się na minimotocyklach marek YCF, MRF, Kayo i RXF to dobrze znane Głażewo i data 29 maja. 31 lipca odbędzie się trzecia runda rozgrywek, ale nie jest jeszcze znane jej miejsce. Do Dąbrowy Górniczej zawodnicy pit bike zjadą 11 września, a 1. października będą rywalizować w Głogowie. Finał rozgrywek to kolejne zaskoczenie. Zaplanowany został 23 października w Zielonej Górze. Zawodnicy pit bike podobnie, jak w poprzednich latach mogą uzyskać licencję zawodniczą na każdej rundzie pucharowej, jedynie Mistrzostwa Polski zarezerwowane są dla zawodników, którzy już posiadają. O laury walczyć będą w klasach: Stock 90, Pit Girls, Stock 125, Stock 150 Junior, Pit Ladies, Stock 150, Super Pit, Masters, Bigy i Amator. Regulamin rozgrywek dostępny na www.pzm.pl, a zapisy i informacje będą publikowane na stronie www.zawodypitbike.pl

Udostępnij!