Mistrzostwa Europy w ice speedwayu na żywo w Motowizji


W sobotę, 19 lutego, rozpocznie się rywalizacja o tytuł indywidualnego mistrza Europy w ice speedwayu. Pierwszy turniej w ramach FIM European Individual Ice Speedway Championship odbędzie się w Sanoku i będzie można go zobaczyć na żywo na antenie Motowizji. Dzień później zawodnicy wystartują w zawodach o Puchar Burmistrza Sanoka.

Sanok to kolebka polskiego ice speedwaya. Na torze “Błonie” w 2008 roku odbyły się pierwsze w naszym kraju indywidualne mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie. Najlepsi zawodnicy w ice speedwayu pojawili się w Podkarpaciu ostatni raz osiem lat temu.

W Sanoku pojedzie siedemnastu zawodników z dziesięciu państw, a Polskę będzie reprezentował Michał Knapp. Tytułu bronić będzie Rosjanin Nikita Bogdanov. Dzień później, w niedzielę 20 lutego, 11 najlepszych podczas sobotnich zawodów i jedna osoba z “dziką kartą” wystartują w turnieju o Puchar Burmistrza Sanoka.

Oba turnieje transmitować będzie Motowizja. Dla stacji będzie to początek kolejnego roku z zawodami żużlowymi.

Ostatnie lata pokazały, że żużel znakomicie pasuje do ramówki Motowizji i dlatego też nie wahaliśmy się ani chwili kiedy pojawiła się okazja transmitować Mistrzostwa Europy w ice speedway’u w Sanoku. To wyjątkowa i niezwykle widowiskowa forma speedwaya, która rozpocznie żużlowy sezon na naszej antenie .

– mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

TRANSMISJE:

  • European Individual Ice Speedway Championship Sanok 2022 – LIVE – sobota, 19 lutego, godz. 12:45
  • Turniej o Puchar Burmistrza Sanoka – LIVE – niedziela, 20 lutego, godz. 12:45

WIECEJ INFORMACJI O ZAWODACH NA: https://iseuro.com/

https://iseuro.com/

Udostępnij!