Kolejny bilet do finału NASCAR Cup Series do odebrania w Miami!


Kolejna runda NASCAR Cup Series to drugi wyścig przedostatniej fazy playoff. Później na kierowców czeka już tylko finał, do którego awans jak dotąd zapewnił sobie tylko Joey Logano. O tym, kto zostanie kolejnym finalistą przekonamy się już w najbliższą niedzielę o godzinie 20:10 na antenie Motowizji.

Homestead-Miami Speedway to obiekt, który przez lata gościł finał sezonu NASCAR Cup Series. Gdy ostatni wyścig sezonu przeniesiono do Phoenix, Miami znalazło miejsce w pierwszej części kalendarza. W tym roku ponownie powraca do decydującej fazy i to właśnie na Florydzie zostanie rozdany kolejny bilet do wielkiego finału.

Obiekt w Miami ma 1,5-mili długości. W porównaniu z innymi torami o podobnej długości okrążenia ten na Florydzie wyróżnia się klasycznym kształtem – nie jest to bowiem owal z dodatkowym zakrętem na przedniej prostej. Właśnie to czyni go jednym z najbardziej unikalnych obiektów, na jakich ścigają się kierowcy NASCAR Cup Series. Progresywne nachylenia zakrętów i długie proste gwarantują ogromną ilość ścigania bok w bok.

W ubiegłym roku gdy kierowcy pojawili się w Miami podczas trzeciego wyścigu sezonu najszybszy okazał się William Byron. Byron to jeden z kierowców, który potrzebuje zwycięstwa aby myśleć o bezpośrednim awansie do finału. Sukcesu potrzebuje także Christopher Bell, który dzięki zwycięstwu w Charlotte, rzutem na taśmę dostał się do aktualnej rundy fazy playoff. Wypadek wywołany przez Bubbe Wallace’a, który celowo rozbił Kyle’a Larsona podczas ostatniego wyścigu NASCAR Cup Series pozbawił Bella szansy na dobry finisz i zepchnął go na ostatnie miejsce w klasyfikacji playoff.

Podczas najbliższego wyścigu o sukces będzie musiał walczyć także Ryan Blaney, który ubiegłotygodniowej rywalizacji nie może zaliczyć do udanych. Po wypadku spowodowanym przebitą oponą i on znajduje się w strefie spadkowej. Ross Chastain, Chase Elliott i Denny Hamlin to trójka, która dzięki punktom, póki co znajduje się w strefie premiowanej awansem do finału. Bez zwycięstwa, żaden z nich nie może być jednak tego pewnym.

Wyścig NASCAR Cup Series na torze Homestead-Miami Speedway już w najbliższą niedzielę o godzinie 20:10 na antenie Motowizji. Rywalizacja będzie poprzedzona studiem, w którym pojawią się nasi komentatorzy Michał Budziak i Szymon Tworz, a także gościnnie Sławek Szymczak.

Transmisje NASCAR na antenie Motowizji:

  • NASCAR Cup Series – Homestead – Miami Speedway – studio – niedziela, 23 października, godz. 20:10
  • NASCAR Cup Series – Homestead – Miami Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 23 października, godz. 20:30
  • NASCAR Cup Series – Martinsville Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 30 października, godz. 20:00
  • NASCAR Cup Series – Phoenix Raceway – transmisja wyścigu – niedziela, 6 listopada, godz. 21:30

Podsumowania i magazyny NASCAR:

  • NASCAR Cup Series – Homestead – Miami Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 25 października, godz. 22:00
  • NASCAR Cup Series 2022 Martinsville Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 1 listopada, godz. 22:00
  • NASCAR Cup Series 2022 Phoenix Raceway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 8 listopada, godz. 22:00

Udostępnij!