Kajetanowicz apeluje o bezpieczne kibicowanie biało-czerwonym w ORLEN 80. Rajdzie Polski


Kajetanowicz, który niedawno zakończył rywalizację w Rajdzie Sardynii, jeszcze w tym miesiącu ponownie stanie do walki. Tym razem na szybkich, szutrowych odcinkach specjalnych Warmii, Mazur i Podlasia. Organizatorzy ORLEN 80. Rajdu Polski spodziewają się rekordowej frekwencji wśród kibiców z Polski, którzy będą mieli niepowtarzalną okazję oglądać na żywo jazdę mistrza świata WRC2 Challenger. Ustronianin zaapelował do rajdowych fanów o bezpieczne kibicowanie, które pozwoli wszystkim na wielkie emocje.

Kajetanowicz, który w ubiegłym sezonie zdobył mistrzostwo świata w WRC2 Challenger, debiutował w Rajdowych Mistrzostwach Świata w 2016 roku od znajdującego się wtedy w kalendarzu zawodów Rajdu Polski. Wcześniej wygrywał krajowy klasyk trzykrotnie – w 2010, 2011 oraz 2013 roku. Reprezentant ORLEN Rally Team nie może doczekać się powrotu na mazurskie szutry i jest przekonany, że jubileuszowy, ORLEN 80. Rajd Polski będzie odznaczał się fenomenalnym dopingiem polskich kibiców, a powiewające wzdłuż odcinków biało-czerwone flagi wszystkim reprezentantom naszego kraju dodadzą jeszcze większej woli walki.

Trzykrotny Mistrz Europy wspólnie z organizatorami siódmej rundy WRC przygotował apel o bezpieczne kibicowanie. Kajetanowicz zwracał między innymi uwagę na obserwowanie rywalizacji wyłącznie z wyznaczonych do tego miejsc, przestrzeganie zaleceń sędziów zabezpieczenia i nie blokowanie dróg ewakuacyjnych. Mistrz świata WRC2 Challenger podkreślił, że ORLEN 80. Rajd Polski jest wspólnym świętem dla wszystkich fanów motorsportu i okazją do kibicowania biało-czerwonym załogom oraz do stworzenia wyjątkowego widowiska, które będzie relacjonowane na całym świecie.

– ORLEN 80. Rajd Polski to nasze wspólne święto. Polska jest znana na całym świecie z żywiołowego i świetnego dopingu, który dodaje nam – zawodnikom – skrzydeł. Pokażmy wspólnie, że kochamy rajdy samochodowe. Wspierajcie biało-czerwone załogi i kibicujcie odpowiedzialnie. Nie stójcie w niebezpiecznych miejscach, bo to zagrożenie dla Waszego zdrowia, a nawet życia. Obserwując rywalizację nie podchodźcie za blisko trasy przejazdu, gdzie możecie być narażeni na wylatujące spod kół kamienie. Mazurskie szutry dają wiele przyjemności z jazdy, a w połączeniu z powiewającymi wzdłuż odcinków polskimi flagami, sprawią, że w tym roku będę walczył z jeszcze większym uśmiechem i dumą. Jestem przekonany, że wspólnie z fanami rajdów stworzymy piękne widowisko – powiedział Kajetan Kajetanowicz.

ORLEN 80. Rajd Polski rozpocznie się w czwartek, 27 czerwca. Na pierwszy dzień zaplanowano odcinek testowy, ceremonię startu na rynku w Mikołajkach o godz. 17:00 oraz widowiskowy, 2,5 km odcinek specjalny na torze, rozgrywany od godz. 19:05. W piątek załogi dwukrotnie pokonają odcinki Stańczyki (29,40 km), Wieliczki (12,90) i Olecko (13,20 km), a następnie ponownie wyjadą na Arenę w Mikołajkach. Sobota będzie najdłuższym etapem rajdu, liczącym 124,10 km. Złożą się na niego dwukrotnie pokonywane odcinki Świętajno (18,50), Gołdap (19,90 km), Czarne (22,40 km) oraz dobrze znany, 2,5 kilometrowy odcinek Mikołajki Arena. Ostatni dzień zmagań to dwa przejazdy odcinków Gmina Mrągowo (20,80 km) oraz Mikołajki (11,20 km), który stanowić będzie także Power Stage.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają partner tytularny ORLEN Rally Team – ORLEN S.A., a także partner techniczny Delphi, Pirelli, ORLEN Oil, ATC CARGO S.A. oraz SJS S.A.

Udostępnij!