Kajetan Kajetanowicz ponownie zaprasza na antenę Motowizji


Jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych w historii – Kajetan Kajetanowicz po raz kolejny zagości na antenie Motowizji. Na początek nowego roku zobaczymy intensywne zakończenie poprzedniego w jego wykonaniu, kiedy to bił się o najwyższe laury w Rajdzie Monzy i Rajdzie Barbórka.

2021 rok był dla załogi LOTOS Rally Team jednym z najlepszych. Kajetan Kajetanowicz pilotowany przez Macieja Szczepaniaka ponownie do ostatnich chwil walczył o tytuł rajdowego mistrza świata w klasie WRC3. Od samego początku głównym rywalem polskiego duetu był Francuz Yohan Rossel. Po Rajdzie Hiszpanii sytuacja była prosta – ten, który będzie szybszy we Włoszech zdobędzie tytuł.

Po zakończeniu sezonu, Kajetanowicz i Szczepaniak wrócili do Polski by, zgodnie z tradycją, zaprezentować się w najważniejszej imprezie roku – Rajdzie Barbórka. “Kajto” wygrywał te zawody siedem razy z rzędu w latach 2013-19. Tyle samo razy był najszybszy w Kryterium Karowa. Sytuacja pandemiczna sprawiła, że Rajd Barbórka miał roczną przerwę. W 2021 roku wszystko już wróciło do normy. Samochody rajdowe rywalizowały w sercu Warszawy, a najlepszy po raz ósmy był Kajetanowicz.

To, jak wyglądały Rajd Monzy i Rajd Barbórka z perspektywy najlepszej polskiej załogi rajdowej widzowie Motowizji zobaczą w dokumencie Kajetan Kajetanowicz – finał sezonu WRC i zwycięstwo na Barbórce. Jest to element współpracy stacji z popularnym sportowcem, która trwa od początku 2021 roku. Widzowie kanału mogli w ciągu minionych 12 miesięcy śledzić sezon duetu LOTOS Rally Team, a także przygotowania do niego.

Z zapartym tchem obserwowaliśmy wszyscy starty Kajetana i Macieja w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Po raz kolejny pokazali swój ogromny talent, który sławi nasz kraj za granicą. Widzowie Motowizji mieli niesamowity przywilej być najbliżej naszych mistrzów – komentuje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

>> Kajetan Kajetanowicz – finał sezonu WRC i zwycięstwo na Barbórce – sobota, 8 stycznia, godz. 14:00

Udostępnij!