Kajetan Kajetanowicz podsumowuje rajdy Portugalii i Sardynii w Motowizji


Po zwycięstwie w Rajdzie Chorwacji przyszedł czas na szutrowe rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak walczyli w rajdach Portugalii oraz Sardynii, gdzie pokazali rewelacyjne tempo, zgarniając sporo punktów do tabeli sezonowej.

Drugi start w tym sezonie, drugi debiut i druga wygrana dla Kajetana Kajetanowicza. Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka reprezentant LOTOS Rally Team w świetnym stylu triumfował w Rajdzie Portugalii, jednej z najtrudniejszych i najdłuższych rund Rajdowych Mistrzostw Świata. Polacy ukończyli większość odcinków specjalnych na podium, aż siedem z nich wygrywając!

To była ich czwarta wspólna wygrana w WRC, a wywalczone punkty pozwoliły na awans na pozycję wiceliderów w klasyfikacji generalnej. Następnie po niecałym tygodniu Polacy przenieśli się na Sardynię, gdzie po trudnych zawodach zdobyli kolejne cenne punkty do tabeli sezonowej Rajdowych Mistrzostw Świata. Załoga LOTOS Rally Team ponownie pokazała się z bardzo dobrej strony na Sardynii i pomimo przerwania jazdy na piątkowym etapie ukończyła rywalizację na punktowanej, ósmej pozycji, osiągając imponujące rezultaty na poszczególnych próbach.

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania startu załogi LOTOS Rally Team w obu rajdach we wtorek, 6 lipca, o 20:00.

Udostępnij!