Kajetan Kajetanowicz o krok od tytułu mistrza świata!


Załoga LOTOS Rally Team Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepanik zajęła drugie miejsce w Rajdzie Katalonii w klasie WRC3. Dzięki dodatkowym punktom za wygranie ostatniego odcinka specjalnego polski duet objął prowadzenie w klasyfikacji swojej kategorii na jeden rajd przed końcem sezonu.

Trzykrotny rajdowy mistrz Europy wystartował w RallyRACC Catalunya po raz trzeci – za każdym razem notuje przeskok o jedną pozycję w wynikach swojej kategorii. Po czwartym miejscu w WRC2 w 2018 roku i trzecim w 2019 przyszła kolej na drugie miejsce w WRC3. Rywalizację zdominował Emil Lindholm, jednak Fin przejechał już maksymalną liczbę rajdów, przez co nie zbierał punktów w Hiszpanii.

Piąte podium w szóstym starcie wzbogacone o punkty za wygrany Power Stage sprawiły, że Kajetanowicz ze Szczepanikiem wyszli na pierwszą pozycję w całorocznej klasyfikacji WRC3. Zawodnik LOTOS Rally Team ma tyle samo punktów co Francuz Yohan Rossel. Obaj wygrali po 3 rajdy w tym roku, ale lepszy bilans drugich miejsc daje prowadzenie Polakowi.

Ostatnią rundą Rajdowych Mistrzostw Świata jest Rajd Monzy w dniach 18-21 listopada. Motowizja, która jest partnerem Kajetana Kajetanowcza, pokaże na swojej antenie podsumowania wszystkich tegorocznych startów Kajetanowicza i Szczepanika.

Udostępnij!