Jedziemy z nowym terminarzem i Wilkami z Wittstock


To będzie wyjątkowy weekend w Motowizji ze spotkaniami 2. Ligi  Żużlowej. Prowadzący w tabeli Kolejarze zweryfikują przedsezonowe plany niemieckich i łotewskich pretendentów do czołowych lokat. Wszystkiemu będą przyglądać się Wilki z Wittstock.

Ostatnie dni w 2. Lidze żużlowej były niezwykle gorące. Wszystko za sprawą ekipy Wölfe Wittstock, która spełniła wymogi licencyjne i ostatecznie – za zgodą wszystkich klubów – jednak wystartuje w rozgrywkach. W związku z tym w lidze będzie rywalizować siedem zespołów, a w każdej kolejce będzie pauzować jeden. Powstał nowy terminarz, dlatego mecze w najbliższy weekend będą rozegrane w ramach 1. rundy. Dotychczas odbyte spotkania zostają potraktowane w kolejnych rundach jako te rozegrane awansem.

Na rozgrzewkę czeka nas wizyta Diabłów w Rawiczu. Żużlowcy Metaliki Recycling Kolejarza w ostatni weekend niespodziewanie pokonali na wyjeździe Spechouse PSŻ Poznań 48:42 i mają po dwóch meczach cztery punkty na koncie. Świetnie w tym spotkaniu zaprezentował się Damian Dróżdż, zdobywca 14 punktów. Z kolei ekipa z Landshut po dobrym wrażeniu zostawionym na inaugurację w Daugavpils, wywalczyła na własnym torze tylko 36 punktów i poległa z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Do drużyny, po roku przerwy w jeździe, dołączył doświadczony Martin Smolinski.

 – Nie będą zrzucał winy na pogodę czy tor. Przegraliśmy z faworytem do awansu i teraz trzeba zabrać się do pracy. W zespole mieliśmy trochę kontuzji, ale chłopaki wracają powoli do pełnej dyspozycji i wiem, że będą jechać dużo lepiej – mówi menedżer Devils Sławomir Kryjom.

W niedzielę czas na hit weekendu. Aspirujący do awansu lider z Opola podejmie nieobliczalny Optibet Lokomotiw Daugavpils. To będzie konfrontacja drużyn, które były najczęściej wymieniane w kontekście odegrania kluczowych ról w lidze w tym sezonie. Żużlowcy Kolejarza w obu swych dotychczasowych meczach zaprezentowali się wyśmienicie, pewnie wygrywając na własnym torze z PSŻ Poznań i na wyjeździe w Landshut.

 – Cieszę się z naszych dotychczasowych występów. Jedziemy w dobrą stronę i każdy daje z siebie wszystko. Atmosfera nam sprzyja i wyniki na razie też. Oby tak dalej – podkreśla Oskar Polis, lider drużyny Kolejarza.

Łotysze rozegrali jedno spotkanie, w którym nieznacznie pokonali u siebie Devils, ale ich rutynowani liderzy nie zostawili po sobie dobrego wrażenia. Teraz czeka ich niezwykle trudna przeprawa na technicznym torze w Opolu, na którym gospodarze czują się świetnie. Zapowiada się emocjonująca niedziela.

Podsumowanie żużlowego weekendu na antenie Motowizji we wtorek o godzinie 21:00 w Magazynie Żużlowym. W najbliższym programie między innymi o pomyśle na nowy silnik w motocyklu żużlowym.

Najbliższe transmisje w Motowizji:

  • Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Trans MF Landshut Devils – transmisja meczu – sobota, 29 maja, godz. 11.45
  • OK Bedmet Kolejarz Opole – Lokomotiv Daugavpils – transmisja meczu – niedziela, 30 maja, godz. 11.45

Dla tych, którzy nie będą mogli obejrzeć transmitowanych spotkań na żywo przygotowane zostały retransmisje.

  • Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Trans MF Landshut Devils – retransmisja meczu – wtorek, 1 czerwca, godz. 17.30
  • OK Bedmet Kolejarz Opole – Lokomotiv Daugavpils – retransmisja meczu – środa, 2 czerwca, godz. 17.30

2 Liga Żużlowa 2021 Magazyn:

  • Odcinek 4 – wtorek, 1 czerwca, godz. 21.00

Gabriel Waliszko

Gabriel Waliszko

Udostępnij!