JAREK SZEJA I MARCIN SZEJA PO PIERWSZYM DNIU RALLY PRIBRAM, NA SZÓSTYM MIEJSCU W GENERALCE LIDERUJĄ W GRUPIE N


Za nami pierwszy etap 37. Rajdu Pribram, tegorocznej ostatniej rundy sezonu. Po podsumowaniu wyników ośmiu z czternastu odcinków specjalnych GK Forge Rally Team ma duże powody do zadowolenia. Bracia Szeja od początku dzisiejszego dnia pewnie prowadzą w grupie N i na jutro wypracowali przewagą 19 sekund nad bezpośrednimi rywalami Martinem Březíkiem i Markiem Omelką w Lancerze Evo. Ich Subaru zostało sklasyfikowane na doskonałym szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Niedziela to drugi wymagający dzień, a do rozegrania pozostaje sześć odcinków specjalnych (60,34 km). Pierwsza załoga z serwisu wyjeżdża o 6:50, więc czasu na odpoczynek nie jest zbyt wiele.

Jarek Szeja: „To był bardzo pozytywny dzień. Podoba mi się charakterystyka tych odcinków – szybkie partie, gdzie osiągamy naprawdę duże prędkości – takich miejsc jest tu mnóstwo. Jedyny element, jaki mnie denerwuje to szykany, bo wybijają z rytmu. Zaczęliśmy dość pechowo, bo na pierwszym odcinku, załoga przed nami miała awarię tylnego dyferencjału i wyciek oleju. Wstrzymano nas na starcie blisko osiem minut i na odcinek wyjechaliśmy na zimnych oponach. Do połowy dystansu samochód był niestabilny i głównie skupialiśmy się na utrzymaniu na drodze. Potem było już spokojniej i jestem naprawdę zadowolony z naszego tempa.

Druga pętla była trudniejsza, bo w naszym Subaru pojawiły się problemy z pompą hamulcową, co w tych warunkach, momentami było ciekawym doświadczeniem. W niektórych miejscach trudno było znaleźć punkt hamowania. Jak na każdym rajdzie, mieliśmy kilka przygód, ale dziś udało się zachować czyste konto. Cieszę, się z tego, co udało się wypracować, bo realizujemy konsekwentnie założone na ten rajd cele.

Jutro przed nami kolejny dzień ścigania, mocno kręty i równie wymagający, a konkurencja nie śpi. Jeśli do tego zacznie padać to zrobi się jeszcze ciekawiej.

Wspólnie z naszymi partnerami: GK FORGE – obróbka plastyczna metali, ROTO, DARMA, DECO-CAR, EUROGOLD, MINIMAX, VIRALSEED i POKRYCIA DACHOWE PNIOK SYLWESTER oraz patronami medialnymi MOTOWIZJA i portalem OX.PL dziękujemy za dziś i do zobaczenia w drugim etapie.”

Udostępnij!